01.06.2018 07:26

Tanec Praha v Jihlavě nabídne inscenaci Origami japonsko-francouzské umělkyně Satchie Norové

Jihlava bude počtvrté součástí festivalu Tanec Praha. Ozvěny festivalu spolupořádá jihlavské DIOD - divadlo otevřených dveří. Poprvé se festival v Jihlavě představí i ve venkovním prostoru. Divákům na Masarykově náměstí nabídne 6. června japonsko-francouzskou umělkyni Satchie Norovou s jejím programem, který využívá kovové kontejnery jako skládačky origami, mezi nimiž se tanečnice pohybuje. Podle Přemysla Martinka z DIOD s tímto programem na festivalu v Česku vystupuje poprvé.

Letošní program festivalu v Jihlavě, který se bude konat od 6. do 19. června, je podle Martinka ze čtyř ročníků nejoriginálnější. Inscenace Origami se odehraje třeba i v Českým Budějovicích a dalších městech, má už ale za sebou prezentaci v řadě světových měst, uvedl Martinek.

Festival nabídne také představení One step before the fall věnovaný boxeru Muhammadu Alimu. Tanečnici a choreografku Markétu Vacovskou při něm živou hudbou doprovází Lenka Dusilová. „Dlouho jsme je do divadla poptávali při jiných příležitostech, Dusilová je autorkou hudby, Vacovská je jednou z nejlepších soudobých tanečnic," řekl Martinek.

Rozpočet jihlavské částí festivalu je asi 250.000 korun. Návštěvnost prvního ročníku nebyla podle Martínka velká, postupně ale získával mezi diváky ohlas. Letos už jsou takřka dvě třetiny vstupenek na některá představení prodaná. A interaktivní představení pro děti Svět z papíru, které bude 19. června, už je obsazené celé, uvedl Martinek.

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha se letos koná už potřicáté. „Je to největší a nejprestižnější festival, všechna představení, která jsme v jeho rámci za čtyři roky uvedli, patřila ke světové špičce, a vypadá to, že už se jihlavské publikum naučilo na taneční představení chodit," dodal Martinek.

https://www.tanecpraha.org/

Autor článku: ČTK: vkr, hj

Tanec Praha v Jihlavě nabídne inscenaci Origami japonsko-francouzské umělkyně Satchie Norové

Festivaly

12.11.2018

Pražský divadelní festival německého jazyka zve na pozoruhodné inscenace a bohatý doprovodný program

Letošní 23. ročník Pražského divadelního festivalu německého jazyka se uskuteční od 18. listopadu do 1. prosince 2018. Prestižní přehlídku nejvýraznějších divadelních produkcí z celé německy mluvící oblasti bude hostit několik pražských divadel. Ředitelka festivalu Jitka Jílková a dramaturg Petr Štědroň pozvali do Prahy 8 inscenací z Německa, Rakouska, Švýcarska a Lucemburska.

08.11.2018

Vášeň a exotickou všehochuť tradičního Španělska nabídne festival Den flamenka

Festival Den flamenka, který přinese na pár dní do podzimní Prahy vášnivou i radostnou atmosféru španělské fiesty, se pomalu blíží. Hlavní město se od 22. do 25. listopadu promění v jihošpanělskou Andalusii, která je považována za kolébku flamenka.

07.11.2018

Východočeské divadlo uveřejnilo program soutěžní části GRAND Festivalu smíchu

Východočeské divadlo Pardubice bude od 21. do 28. ledna 2019 hostit již 19. ročník GRAND Festivalu smíchu. Program soutěžní části festivalu, který je svým zaměřením zcela unikátní, neboť se věnuje výhradně komediálnímu žánru, divadlo uveřejnilo na svých internetových stránkách www.vcd.cz i na samostatném webu festivalu www.festivalsmichu.cz. Diváky opět čeká sedm nejlepších komedií, které v tomto roce vznikly v českých divadlech.