11.03.2019 08:29

Taneční centrum Praha oslaví Světový den divadla pro děti a mládež představením v divadle Hybernia

Světový den divadla pro děti a mládež slavíme vždy 20. března na popud Světové asociace divadel pro děti a mládež již od počátku tisíciletí. Motto je logické: „každé dítě má právo na umělecké zážitky, které byly vytvořeny přímo pro něj“.

Letos jsme zajistili blízký termín a kvalitní podmínky pro prezentaci špičkových dětských tanečních studií, které představíme ve volně komponovaném programu: Dětský taneční svět.

pondělí 18. března 2019 od 19,00 hodin v divadle Hybernia

U mládeže musíme úplně znovu nastartovat dobrou fyzickou kondici a estetickou koordinaci - prostě „tělesnou kulturu“ a „pohybovou inteligenci“, které právě tanečníci v jakémkoliv věku tak nutně potřebují. Právě proto je dětská taneční výchova nyní výjimečně důležitá a kdo ji dělá kvalitně, kdo promyšleně směřuje k vkusnému, chytrému, dramatickému a citovému scénickému projevu malého interpreta, zaslouží metál! Potřebujeme i dobře promyšlené literární, hudební a výtvarné inspirace, kvalitní inscenační technologie, a také nápaditou propagaci naší práce směrem k pedagogické a rodičovské veřejnosti, k médiím i politikům. Musíme v malém divákovi vzbudit dostatek zvídavosti, fantazie a zvědavosti, lásku k živé kultuře a nonverbálnímu divadlu ….. a ty zážitky musí být tak exkluzívní a hluboké, že mu vydrží na celý život a bude se do tanečního divadla znovu a znovu vracet!?

Těšíme se na setkání s našimi kolegy a jejich malými objevy na velkém jevišti a na mimořádné zážitky z ambiciózního a atraktivního tanečního divadla ….. s dětskou duší!

http://www.hybernia.eu/program-divadla/predstaveni/detsky-tanecni-svet/3

Autor článku: Kristýna Kronovetrová, DiS.

Taneční centrum Praha oslaví Světový den divadla pro děti a mládež představením v divadle Hybernia

Amatérské divadlo

19.03.2019

Celé Česko rozehrají malí umělci; program happeningu ZUŠ Open nově potrvá dva dny

Ulice, náměstí a další veřejné prostory opět ožijí díky celostátnímu happeningu ZUŠ Open pestrým programem všeho druhu umění. Základní umělecké školy z celé republiky spojí své síly a nabídnou společnou radost z hudby, tance, divadla, výtvarného umění i dalších aktivit. Pro velký zájem všech příznivců i samotných škol a s rostoucím počtem atraktivních programů i společných projektů se rozhodl Nadační fond Magdaleny Kožené rozšířit letošní ročník ZUŠ Open do dvoudenní akce v termínu 31. 5. – 1. 6. 2019.

17.03.2019

Dětský taneční svět v Hybernii – malé objevy na velkém jevišti

Světový den divadla pro děti a mládež se slaví na konci března již od počátku jednadvacátého století. Akce, v rámci níž se konají nejrůznější slavnosti, festivaly a představení, každoročně vyzdvihuje významnou úlohu, kterou může divadlo sehrávat v životech mladých diváků. Taneční centrum Praha při této příležitosti v pondělí 18. března od 19 hodin v divadle Hybernia představí volně komponovaný program s názvem „Dětský taneční svět“, v němž se bude prezentovat práce špičkových dětských tanečních studií.

23.02.2019

Divadelní festival Červený Kostelec 2019

Únor bílý, pole sílí a divadelníci z několika krajů se sjíždějí do divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci. Po 4 dny od 21. do 24. února tam bude probíhat již 22. ročník divadelního festivalu, kde své inscenace představí 11 souborů.