05.01.2016 11:58

Taneční sólo pro dvě těla

Divadlo na cucky vstupuje do nového roku 2016 premiérou hostujících umělců. Francouzská výtvarnice, scénografka a režisérka Marie Gourdain připravila představení UN (Jeden) plné křehkosti, nejistého balancování a překážek, kterým je vystaven tanečník Florent Golfier. Projekt vycházející z abstraktního a geometrického jazyka byl mimo jiné inspirován křížovou cestou.

„Nerozvíjíme náboženskou debatu, ale zabývali jsme se prvky této události jako je kříž, kde se setkává horizontální a vertikální linie, smrt, či vzkříšení – kruh,“ uvedla autorka konceptu a scénografie Marie Gourdain. Její kreativní tým si dal za cíl oslovit co nejširší diváckou obec v ČR i v zahraničí, napomoci k tomu má i neverbální povaha projektu. „Představení Un zkoumá hranice mezi instalací výtvarného umění a tancem, mluví o životě, o klikaté cestě jednoho těla, které je uvězněno v systému, z něhož se snaží uniknout. Přestože je představení sólem, na scéně jsou lidé dva. Druhé tělo (pozn. autorka sama) mění prostor, který tanečníka obklopuje na základě přesně dané logiky,“ dodala Gourdain.

Představení UN (Jeden) slibuje podívanou, ve které prostory Divadla na cucky ožijí nejen díky pohybu tanečníka Florenta Golfiera a autorky projektu, ale také díky citlivému světelnému designu a interaktivní hudbě, které tvoří neméně podstatné součásti konceptu. „Diváci mohli nahlédnout do procesu zkoušení během loňského ročníku Divadelní Flory. Koncept tanečního sóla s tématikou hledání hranic, které si na sebe klademe ať už vědomě či nevědomě, se už tehdy dočkal velkého ohlasu, těšíme se tedy na výsledek,“ uvedl za Divadlo na cucky tiskový mluvčí Zdeněk Vévoda.

Premiéra je na programu ve čtvrtek 7. ledna od 19.30.

www.divadlonacucky.cz 

Autor článku: Zdeněk Vévoda

Taneční sólo pro dvě těla