06.09.2016 12:17

Tanečníci Bubeníčkové v Olomouci představí netradičního Orfea

Na netradiční směs moderního tance, mluveného slova a klasické i elektronické hudby se mohou těšit diváci představení Orfeus, které ve čtvrtek v Olomouci uvedou ve světové premiéře slavní tanečníci Jiří a Otto Bubeníčkové. Olomouc bude první zastávkou na jejich česko-slovenském turné, kterým se bratři rozloučí s profesionální taneční kariérou.

"Je to plno žánrů dohromady. Je tam slovo, tanec a hudba. Pro mě to je takové jakoby zamyšlení najít sám sebe, jít do toho podsvětí a nitra sebe sama a poprat se třeba s nějakým problémem," řekl dnes novinářům Otto Bubeníček. Připomněl, že Orfeus se musel vyrovnat se smrtí své přítelkyně.
Příprava netradičního tanečního představení Orfeus bratrům a realizačnímu týmu zabrala zhruba rok. "Využíváme toho, že jsme si podobní. Jeden je reálný Orfeus, druhý je to vnitřní svědomí člověka," podotkl Jiří Bubeníček.

Kromě slavných tanečních dvojčat diváci v představení uvidí i slovenského herce Csongora Kassaie, který je v Česku známý díky roli v pohádce Čert ví proč, německou tanečnici Annu Hermanovou a violoncellistku Terezii Kovalovou. Celá show Les Ballets Bubeníček se uskuteční pod režijním vedením dua SKUTR, které tvoří Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský.
Představení Orfeus bude ve čtvrtek v hlavním pavilonu A olomouckého Výstaviště Flora. Hlediště pojme přes 600 diváků. Mezinárodně uznávaní tanečníci se poté představí v Ostravě, Brně, Bratislavě, Českých Budějovicích, Praze a v Plzni.

Podle Otto Bubeníčka nastal pravý čas ukončit profesionální taneční kariéru a představení Orfeus bude důstojnou tečkou." Máme strašně práce s vytvářením baletu po celém světě. Bratr dělá choreografii, já design. Už toho bylo fakt hodně a nedalo se to zvládnout. Jsme starší a už to bolí, takže je třeba pomalu končit," řekl.
Dvojčata pocházejí ze staré české cirkusové rodiny. Od svého prvního angažmá v souboru Johna Neumeiera v Hamburku se vypracovali k mezinárodnímu renomé a uznání. Otto byl od roku 1997 prvním sólistou Hamburského baletu, Jiří v roce 2006 odešel do drážďanského baletu Semperoper, kde působil na stejné pozici a také vytvářel choreografie. Oba mají za sebou mnohá ocenění i četná hostování na prestižních scénách.

http://www.bubenicektour.cz/ 


Autor článku: ČTK: Petr Běhal, kš

Tanečníci Bubeníčkové v Olomouci představí netradičního Orfea