09.10.2009 00:00

TD MIMI FORTUNAE BRNO uvádí pražskou premiéru BOLERA Maurice Ravela a Jiřího Hradila

TD MIMI FORTUNAE BRNO ve večeru současného scénického tance s prvním pražským provedením BOLERA Maurice Ravela a Jiřího Hradila - všechno začíná a končí – s radostí, smíchem, nadějí, bolestí…

Pokud považujete podzimní večer za dobře strávený návštěvou divadelního představení, můžete zvolit například dvojnásobně premiérový večer - Kulturní centrum Spořilov se poprvé otevírá večernímu představení jako nový prostor pro prezentaci současného scénického tance a pohybového divadla.

Hostem je TD MIMI FORTUNAE BRNO, které se vrací do Prahy po letech strávených na scénách po celé ČR i v zahraničí (naposledy USA, INDIE, JORDÁNSKO) a uvádí pražskou premiéru slavného BOLERA:

Kolikrát v dějinách umění bylo Bolero Maurice Ravela ztvárněno? Bezpočtukrát! Francouzský choreograf Bruno Genty říká, že každý choreograf, má-li být nazýván „choreografem“, měl by se vypořádat se dvěma skladbami – Carmina Burana a Bolero. Choreografka Hana Smičková-Látalová vytvořila originální a úspěšné představení Carmina Burana (se scénářem a režií Františka Pavlíčka) pro holandský Utrecht. Nyní soubor uvádí její jedinečné BOLERO. Hana Smičková-Látalová ve svém ztvárnění slavné skladby vychází z reality současné hektické společnosti, přivádějící mnohé jedince bez rozdílu pohlaví, věku, vzdělání, majetkových poměrů, atd. k „syndromu vyhoření“, nebo prostě jen k únavě ze všeho, s čím se denně potýkáme. Tehdy může nastoupit snění, fantazie, hledání jiného světa s nadějí, že „tam nám bude líp“! Jak by ale lidé reagovali na uskutečnění snu? Na nápor štěstí a radosti? Choreografka ve svém tanečním dramatu ukazuje jednu z možných variant.

A ještě jedna jedinečnost BOLERA prezentovaného TD MIMI FORTUNAE – skladba Bolero Maurice Ravela, doprovázející skutečný život, proklouzne do snové původní hudby Jiřího Hradila, aby se ale pak zase vrátila dokreslit realitu. Jiří Hradil napsal svou skladbu přímo na námět a v souladu s choreografií. Spolupráce Jiřího Hradila s Hanou Smičkovou-Látalovou poprvé slavila úspěch v duetu JÁ a ani podruhé nezklamala, naopak diváky takhle ztvárněné BOLERO „dostalo“! Choreografka k tomu říká: „Nemohu ručit za to, že se naše provedení bude každému úplně líbit, ale ručím za to, že takhle Bolero ještě nikdo nezpracoval…“

Kromě BOLERA uvede TD MIMI FORTUNAE například KOLO ZA KORUNU! – totální parodii na nejen český fenomén „fronta“: U nás fronty dosáhly vrcholu v minulém století, ale koneckonců mnozí radostně v tomto pokračujeme dál!

Dále diváky čeká mimo jiné například STÍN, choreografie vybraná pro KINGDOM OF PEACE INTERNATIONAL FESTIVAL 2009 v Jordánském království v březnu 2009 a uváděná i v antickém amfiteátru mystického skalního města Petra, nebo JÁ – mužský duet, který dostal ocenění na festivalu International Jazz Dance Open a na přehlídce Tanec, tanec 2008.

Asi hodinu a půl trvající představení bylo zkomponováno tak, aby zaujalo diváky "všech věků a stavů" - pokud neznáte TD MIMI FORTUNAE, přijďte je poznat!

Představení se koná 15.10.2009 v 19:00h v Kulturním centru Spořilov, Hlavní 141, Praha 4 (spojení: bus č. 170, 203, 260, 118, 121 ze stanic metra Kačerov, Budějovická, Háje, Želivského, Flora)

Předprodej vstupenek v KC Novodvorská 151, Praha 4, pokladní hodiny 10-12, 16-20 hod., tel.: 241 494 341, e-mail: pokladna@volnocasova.cz , zbylé vstupenky 2 hodiny před představením.

Zdroj: cebreus69@gmail.com

Autor článku: Informace z divadel