10.03.2004 00:00

Trapeztheater z Berlína vystoupí v Alfrédovi

Trapeztheater

D A U M E N K I N O

16 / 17 / 18 / 19 března ve 20 hod.
multimediální performance

visuté hrazdy - animace těl - DJ Edu Delgado - videoprojekce rozhraní divadla, cirkusu a filmu

Pět berlínských umělců vytvořilo představení na visutých hrazdách, které přesahuje běžné pojetí vzdušné akrobacie a spojuje cirkusové prvky s tanečními a filmovými.
Lidská těla, pohybujících se ve vzdušném prostoru na principu animační knížky, dávají nový význam skupinové tvorbě a přinášejí neobvyklý zážitek pohybu v prostoru a čase.
Živě mixovaná hudba, videoprojekce a těla na hrazdách vytvářejí jedinečný celek.

na visuté hrazdě: Thomas Birringer, Jule Knaust, Andrea Jana Korb, Tobias Stiefel, Nils Wollschläger
hudba a zvuk: DJ Edu Delgado
světelný design: Micha Scheunemann
videoprojekce: Gerhard Koch, Alexander Puell
kostýmy a grafická úprava: pixelsterben.de
dramaturgie a režie: Matthias Klockenbusch, Christiane Wiegand

Každý pochází z jiného prostředí a má jinou profesi, všichni ale milují visuté hrazdy. Pět berlínských performerů se spojilo, aby vytvořili taneční představení ve vzduchu, unikátní svou délkou i počtem účinkujících. Představení je založeno na principu animační knížky, médiem ale není technika, nýbrž lidská těla, pohybující se v různých sekvencích ve vzduchu nad diváky. Tak vzniká filmový efekt, umocněný animací, světelným designem a hudbou z produkce berlínského DJ Edu Delgada.

"Daumenkino (animovaná knížka) je formální název pro to, co vytváříme. Vnitřní aspekt je, že se snažíme ukázat skupinové procesy, to, jak skupina může nebo nemůže pracovat společně. Co se stane, když jeden člověk přestane spolupracovat nebo když se jiný stane vůdcem. Jak může skupina tanečníků být ve vzájemné harmonii nebo i v neshodě. Jak směřuje k rozpadu a pak se znovu spojí. To se snažíme znázornit pomocí všech těch figur." Andrea Jana Korb

"Všichni pocházíme z měšťanských rodin, které chtěly, abychom studovali. Tak jsme studovali a pak jsme se dali k cirkusu. Je to jiný způsob, jak dělat cirkus, protože jsme v něm nevyrostli a není zřejmé, že je to to, čemu se máme věnovat: musíte si to vybojovat. Není to vášeň zděděná po rodičích, musíte si ji najít sami." Nils Wollschläger

divadlo ALFRED VE DVOŘE
Františka Křížka 36, Praha 7 - Holešovice, 170 00
www.alfredvedvore.cz
email: divadlo@alfredvedvore.cz

 

Pokladna divadla je otevřena hodinu před představením
předprodej vstupenek: pokladna Divadla v Celetné, Celetná 17, Praha 1
Rezervace: tel 23 33 76 997

 

 

 

 


 

Autor článku: příspěvky veřejnosti