26.05.2017 11:08

U příležitosti představení souboru Bratři v tricku Běžkařská odysea se v Trutnově setkají lidé na běžkách

Součástí mezinárodního festivalu nového cirkusu Cirk-UFF, který se od 31. května do 4. června uskuteční v Trutnově, bude pokus o setkání největšího počtu lidí na běžkách na jednom místě. Lidé budou mít možnost 4. června zapojit se do tradičního festivalového průvodu.

„Díky představení Běžkařská odysea souboru Bratři v tricku se pokusíme shromáždit co největší počet lidí s běžkami na jednom místě. Svedlo nás k tomu právě jejich humorné představení, které bude mít na festivalu premiéru. Účastníky chceme především pobavit a vtáhnout je do cirkusového dění, které se bude odehrávat nejenom v Uffu, přilehlém šapitó, ale i v ulicích města," uvedl ředitel festivalu Cirk-UFF Libor Kasík.

Představení Běžkařská odysea jsou připravená na pátek od 18:00 a sobotu od 16:00. „Smyslem celé akce je zábava a zážitek. Pokud nemohou účastníci dorazit přímo na naše představení a přesto jim nepotřebné běžkařské vybavení zabírá doma místo, mohou ho darovat pro dobrou věc," uvedl Adam Jarchovský ze souboru Bratři v tricku. Podle něj se darované běžky stanou součástí dalších uvedení tohoto představení, lidé mohou své běžky podepsat, vyzdobit nebo opatřit vtipnými vzkazy pro festival nebo Bratry v tricku.

Sedmý ročník festivalu nabídne 28 představení patnácti souborů. Cirkusová show se uskuteční na čtyřech místech, ve společenském domě UFFO, v Národním domě, šapitó a přímo v ulicích města. Divákům se představí například australský soubor Gravity & Other Myths s představením Backbone.

www.cirkuff.cz

Autor článku: ČTK: sja, kš