13.03.2018 13:40

Uherské Hradiště zrekonstruuje audiovizuální technologie ve Slováckém divadle

Uherské Hradiště zrekonstruuje audiovizuální technologie ve Slováckém divadle. Plánované úpravy budou stát 7,5 milionu korun, práce jsou naplánovány na období letošních divadelních prázdnin od konce června do závěru srpna. Novinářům to dnes řekl starosta Stanislav Blaha (ODS).

„Ozvučení bude v co největší kvalitě, která následně poskytne komfort nejen divákům, ale samozřejmě i hercům a ostatnímu personálu divadla. Byli jsme upozorněni na to, že stávající technický stav je takový, že se kdykoliv může stát, že nám technika vypadne a následně nemůže být ničím nahrazena," uvedl starosta.

Po dokončení úprav se diváci dočkají mnohem lepšího zvuku v celém sále divadla. Hlavní ozvučení zajistí devět reproboxů zavěšených po obou stranách hlediště. Vykrývací ozvučení bude umístěno pod stropem balkonu. Nové reproboxy a reprosoustavy obstarají také ozvučení jeviště. Celý systém dále doplní ruchové mikrofony a digitální mixážní konzole. Nově vybaveno bude i stanoviště inspicienta. Plošné ozvučení pokryje prostory budovy, foyer a šatny herců.

Loni město nechalo v divadle opravit za téměř 900.000 korun vyhlídkovou terasu. Předloni investovalo přes čtyři miliony korun do nových obkladů, koberců a závěsů, které zdobí nejen divadelní sál, ale i další prostory budovy na Tyršově náměstí. Radnice podle Blahy do budoucna v divadle dále plánuje rekonstrukci sociálních zařízení.

Slovácké divadlo funguje od roku 1945. Loni odehrálo na 275 představení, které vidělo více než 75.000 diváků. Scéna má 7454 abonentů, což je v celostátním měřítku mimořádně vysoké číslo. Inscenace i herci divadla jsou pravidelně nominováni na prestižní tuzemská ocenění a účastní se prestižních festivalů.

http://www.slovackedivadlo.cz/

Autor článku: ČTK: chv, hj