13.09.2017 09:38

Úspěšná sezóna na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově

V sobotu 9. září odehrál soubor Malého divadla poslední představení této sezóny před Otáčivým hledištěm. Pro Jihočeské divadlo byla tato sezóna úspěšná. Přivítali zde celkem 55.035 diváků. Včetně generálních zkoušek pak dovršil počet diváků 56.528, což čítá o cca 1300 diváků více než vloni. Tržby za letošní sezónu jsou 32,94 mil. Kč, tedy o 4,5 % více než loni, kdy dosáhly 31,53 milionu korun.

V létě 2017 byly před točnou uvedeny dvě zcela nové inscenace - opera Trubadúr a baletní divadlo Valmont, na které má Jihočeské divadlo velmi příznivé divácké ohlasy, ostatně jako na všechny letos uvedené tituly.

„I přes letos velmi proměnlivé počasí bohaté na bouřky jsme museli zrušit pouze dvě představení, vloni to byla představení tři. Odehráli jsme tedy celkem 88 představení a návštěvnost dosáhla 97,55 %,“ uvedl ředitel Jihočeského divadla Lukáš Průdek.

„Prodej vstupenek realizujeme prostřednictvím rezervačního a prodejního systému Colosseum, proto jsme požádali vedení společnosti Perfect System, která rezervační program vyvíjí, o srovnání počtu návštěvníků obdobných festivalových akcí roku 2017. Výsledek je překvapivý a pro nás velmi lichotivý - podle včerejší tiskové zprávy společnosti Perfect System zaujímáme v počtu návštěvníků druhé místo mezi festivaly a zároveň jsme nejnavštěvovanější letní scénou v České republice! Před námi jsou s počtem 88 tis. jen Letní shakespearovské slavnosti, které se ale konají na třech různých scénách (Praha, Brno, Ostrava), za námi jsou pak například Colours of Ostrava, koncert Guns N´ Roses nebo alternativní letní festival Letní Letná,“ dodal Průdek.(zdroj: https://www.colosseum.eu/aktuality/65-letni-festivaly-2017-vysledky)

Nově bylo možné si před představeními na Otáčivém hledišti zapůjčit tablet. Vedení divadla zakoupilo 50 tabletů, možnosti jejich zapůjčení letos využilo 104 diváků. Tato služba byla zavedena pro zájemce o využití titulkovacího software OVERTEKST, který byl vyvinut pro chytré telefony a tablety a umožňuje sledování vícejazyčných titulků k některým inscenacím. Původně byly titulky opatřeny pouze operní tituly, letos k nim přibylo i baletní představení Valmont, které je doprovázeno libretem, a poprvé byl software testován i při činoherním představení Dekameron, ke kterému jsme připravili titulky v anglickém a německém jazyce.

S prodejem vstupenek na následující sezónu, tedy na 92 představení Otáčivého hlediště 2018 začne Jihočeské divadlo v polovině září, konkrétně 18. 9. 2017. Diváci se mohou těšit nejen na již zaběhlé oblíbené tituly, jako jsou Dekameron, Pes baskervillský, opery Rusalka, Trubadúr a Příhody lišky Bystroušky nebo balet Valmont, ale také na dvě zbrusu nové inscenace. Činoherní soubor připraví pro příští sezónu horor Dracula v režii Martina Glasera a soubor Malého divadla pod vedením Petra Haška dobrodružnou podívanou pro všechny věkové i váhové kategorie Ztracený svět.

Na sezónu následujícího roku se tedy mohou těšit nejen stálí diváci a příznivci Otáčivého hlediště, ale i zájemci, jejichž poptávka vstupenek na produkci před točnou nebyla z důvodu vyprodaných představení uspokojena.

www.jihoceskedivadlo.cz

www.otacivehlediste.cz

Autor článku: Věra Ernstová