06.08.2018 14:58

Ústí nad Labem má svůj letní divadelní festival

Třetí ročník festivalu Divadelní zahrada je na spadnutí. Činoherní studio ve dnech 20. až 25. srpna odehraje hry ze svého repertoáru v romantickém lesoparku zahrady Českého rozhlasu Sever kousek nad centrem města. Minulým dvěma ročníkům přálo počasí a všechna představení se podařilo vyprodat. Organizátoři věří, že v krajském městě založili novou tradici a že i letošní ročník bude úspěšný a bude se těšit přízni diváků a počasí.

Festival se dostává do svého třetího ročníku. První dva byly beznadějně vyprodány a přálo nám počasí. Řekl bych, že tohle město prostě žádnou podobnou akci nemá a letní scény rostou díky své oblíbenosti po celé republice. Jsem rád, že tady v Ústí letní scénu tímto festivalem představuje Činoherák,“ říká ředitel Činoherního studia Jiří Antonín Trnka. Umělecký šéf ústecké činohry Jan Plouhar láká diváky na vrchol festivalu: „V sobotu 25. srpna zahrajeme kompletní trilogii shakespearovského boje o trůny, v jeden den představíme ústeckému publiku všechny tři díly Jindřicha VI.. Asi nemusím zdůrazňovat, že půjde o exkluzívní záležitost. Už když jsme v roce 2015 uvedli první díl, věřil jsem, že jednou bude příležitost, abychom všechny tři díly zahráli najednou v jeden den.“

Pořadatelé festivalu před pár dny ohlásili změnu v programu. Místo původně avizovaného vystoupení Divadla Spektákl s inscenací Fraška o Dušanově duši, jež se z technických důvodů neuskuteční, nasazují do úterního programu ústeckou undergroundovou kapelu Lidoví léčitelé a písničkáře Rohypnola. Jeden den tak věnují hudbě a připomínají, že ten samý den dojde i na připomenutí 40. výročí události 21. srpna 1968.

V případě nepříznivého počasí se představení odehrají ve Veřejném sále Hraničář v Ústí nad Labem.

www.divadelnizahrada.cz

Autor článku: Petr Kuneš, foto: Tereza Vlasáková