06.08.2018 14:58

Ústí nad Labem má svůj letní divadelní festival

Třetí ročník festivalu Divadelní zahrada je na spadnutí. Činoherní studio ve dnech 20. až 25. srpna odehraje hry ze svého repertoáru v romantickém lesoparku zahrady Českého rozhlasu Sever kousek nad centrem města. Minulým dvěma ročníkům přálo počasí a všechna představení se podařilo vyprodat. Organizátoři věří, že v krajském městě založili novou tradici a že i letošní ročník bude úspěšný a bude se těšit přízni diváků a počasí.

Festival se dostává do svého třetího ročníku. První dva byly beznadějně vyprodány a přálo nám počasí. Řekl bych, že tohle město prostě žádnou podobnou akci nemá a letní scény rostou díky své oblíbenosti po celé republice. Jsem rád, že tady v Ústí letní scénu tímto festivalem představuje Činoherák,“ říká ředitel Činoherního studia Jiří Antonín Trnka. Umělecký šéf ústecké činohry Jan Plouhar láká diváky na vrchol festivalu: „V sobotu 25. srpna zahrajeme kompletní trilogii shakespearovského boje o trůny, v jeden den představíme ústeckému publiku všechny tři díly Jindřicha VI.. Asi nemusím zdůrazňovat, že půjde o exkluzívní záležitost. Už když jsme v roce 2015 uvedli první díl, věřil jsem, že jednou bude příležitost, abychom všechny tři díly zahráli najednou v jeden den.“

Pořadatelé festivalu před pár dny ohlásili změnu v programu. Místo původně avizovaného vystoupení Divadla Spektákl s inscenací Fraška o Dušanově duši, jež se z technických důvodů neuskuteční, nasazují do úterního programu ústeckou undergroundovou kapelu Lidoví léčitelé a písničkáře Rohypnola. Jeden den tak věnují hudbě a připomínají, že ten samý den dojde i na připomenutí 40. výročí události 21. srpna 1968.

V případě nepříznivého počasí se představení odehrají ve Veřejném sále Hraničář v Ústí nad Labem.

www.divadelnizahrada.cz

Autor článku: Petr Kuneš, foto: Tereza Vlasáková

Ústí nad Labem má svůj letní divadelní festival

Festivaly

10.12.2018

Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER se uskuteční ve dnech 2. – 6. dubna 2019

Změnou pro nadcházející ročník je především obměna ředitele festivalu. Po dlouhých osmadvacet let byl ředitelem prof. Mgr. Petr Oslzlý. Nyní se této role chopil ředitel Slováckého divadla Uherské Hradiště a vedoucí Ateliéru muzikálového herectví na JAMU, doc. MgA. Michal Zetel, PhD.  Ambasadorem a tedy tváří nadcházejícího ročníku festivalu bude herec, mim, dramatik a především absolvent Divadelní fakulty JAMU, Boleslav Polívka.

07.12.2018

Příští ročník festivalu Tanec Praha zahájí korejská choreografka Eun-Me Ahn

Příští ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla Tanec Praha zahájí korejská choreografka Eun-Me Ahn. Svoji tvorbu představila tuzemskému publiku už letos, kdy v Praze několikrát vystoupila s profesionálními i amatérskými tanečníky svého projektu Dancing Grandmothers. Ve dnech 3. až 5. června 2019 zahájí 31. ročník festivalu s dílem Let Me Change Your Name. Festival potrvá do 24. června kromě Prahy zavítá do dalších 20 měst a obcí ČR.

06.12.2018

Na Spectaculo Interesse 2019 se přihlásilo přes 130 zahraničních souborů

Přes 130 zahraničních souborů z celého světa projevilo zájem o účast na 13. ročníku mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse v Ostravě. Uskuteční se na přelomu září a října 2019. Příznivci festivalu se mohou těšit třeba na vídeňský Vegetable Orchestra nebo performanci Divadla bratří Formanů, která je zavede na Divoký západ.