22.03.2017 06:08

Už od dnešního dne můžete vylepšit Taneční aktuality

Od 20. března do 4. května 2017 můžete na crowdfundingovém portálu Hithit přispívat na redesign Tanečních aktualit, přičemž každý z dárců se může těšit na atraktivní odměnu. Cílem kampaně je vybrat padesát tisíc korun, které po deseti letech umožní obléct Taneční aktuality do zcela nového kabátu.

Z původního studentského nápadu tří kamarádek se stal uznávaný oborový časopis. A za těch deset let jsme toho stihli opravdu hodně – například jsme zveřejnili na pět tisíc textů a vydali devět knih,“ bilancuje šéfredaktorka Lucie Hayashi a zároveň vysvětluje spuštění nové kampaně na Hithitu: „Požádat veřejnost o finanční pomoc jsme se rozhodli po dvou velmi negativních zprávách. První bylo oznámení Magistrátu hl. m. Prahy o zrušení finanční podpory pro vydávání časopisů. Tou druhou byly výsledky grantů na Ministerstvu kultury ČR. Přestože jsme obdrželi velmi vysoké bodové hodnocení, částka, která nám byla nakonec přidělena, jen s obtížemi pokryje běžné provozní náklady. O rozvoji našich aktivit tak nemůže být ani řeč.“

A na co se můžete těšit, pokud na redesign Tanečních aktualit přispějete? V nabídce je například možnost nahlédnutí do choreografického procesu souboru Lenky Vagnerové nebo uskupení Dekkadancers. Dále lekce baletu se sólistou Bayerisches Staatsballett Adamem Zvonařem, osobní setkání s vybraným sólistou Národního divadla, lístky na taneční představení, možnost zviditelnění vaší organizace na našich stránkách a řada dalších ocenění.

Vylepšete s námi Taneční aktuality!

Autor článku: Lucie Hayashi