08.03.2022 20:39

Divadlo Polárka uspořádalo festival pro děti v kojeneckém a batolecím věku

Brněnské Divadlo Polárka uspořádalo nultý ročník festivalu Mimiart. Nabízí inscenace, dílny a další doprovodný program pro děti v kojeneckém a batolecím věku. Jde o divadelní formu, která se v posledních letech intenzivně rozvíjí. Diváci, tedy rodiny s malými dětmi, mají o festival zájem, většina představení je vyprodaná. Přehlídka začala v pondělí, potrvá do čtvrtka.

Vedle pořádajícího souboru se festivalu účastní také pražské Studio Damúza nebo brněnské Mikro-teatro. Spolu s divadelními představeními jsou na programu také přednášky, workshopy a herna pro nejmenší děti. V divadle je také bazar oblečení. „Výtěžek putuje samozřejmě na některou sbírku pro Ukrajinu, Člověka v tísni nebo Červený kříž," řekla ČTK herečka Táňa Jírová.

Divadlo pro děti v kojeneckém a batolecím věku je poměrně mladý žánr, začínali s ním v Británii a Finsku, brzy se přidala také brněnská Polárka. Nastudovala zatím tři inscenace pro nejmladší věkovou skupinu. Novinka Slyšíš? Kdo to zpívá? je součástí festivalového programu spolu se starší inscenací Co šeptají stromy?.

„Nejmenší děti vnímají divadlo jako komplexní zážitek, přijímají ho všemi smysly a zároveň se při něm potřebují cítit v bezpečí. Představení je tedy stejně tak pro batolata, jako pro jejich rodiče, podstatný je jejich společný zážitek z divadla," uvedla režisérka Gabriela Ženatá, která stojí za oběma inscenacemi.

https://divadlopolarka.cz/

Autor článku: ČTK: tmd, hj

Divadlo Polárka uspořádalo festival pro děti v kojeneckém a batolecím věku

Festivaly

07.02.2023

Struny dětem zvou na konci března na Báru Polákovou, Floexe, Petru Ernyei nebo Jiřího Vodičku

Rodinný festival Struny dětem opět poslední březnový víkend 24. až 26. března zamíří do divadla Minor a na Novoměstskou radnici, které rozehraje hudbou nejrůznějších žánrů, divadlem i tancem. Nabitý hudební program láká na jazz, world music, klasiku, elektroniku i chytrý pop. Vystoupí například Bára Poláková, skladatel a hudebník Floex, který pozve posluchače do tajemného světa Machinaria i dalších počítačových her nebo S.V.A Trio se svou pořádnou porcí jazzu.

28.01.2023

Smetanova Litomyšl připomene krásné časy

Národní festival Smetanova Litomyšl v roce 2023 slaví půlkulaté jubileum, v období 18 dní od 15. června do 2. července se uskuteční jeho 65. ročník. Přinese 35 pořadů hlavního programu, který doplní doprovodný program ve Festivalových zahradách a 19. Smetanova výtvarná Litomyšl.

25.01.2023

Čeští umělci na festivalu Cirkopolis 2023

Mezinárodní festival nového cirkusu Cirkopolis vybírá tradičně vedle neotřelých umělců z různých koutů světa i tuzemské, kteří se vyrovnají zahraniční konkurenci. Česká scéna nabídne sólový projekt závěsné akrobatky a performerky Lenky Švolíkové, jež se zapíše do paměti diváků představením Sandwritten. Chybět nemůže ani výrazná tvář současné scény Eliška Brtnická, jejíž kinetická performance Thin Skin kloubí prvky nového cirkusu a výtvarné instalace.