27.08.2017 11:00

V Chrudimi začal první ročník festivalu Zlatá Pecka Chrudim

Mše, kterou sloužil královéhradecký generální vikář Josef Socha, a koncert pěveckých sborů v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Resselově náměstí dnes zahájily první ročník festivalu Zlatá Pecka Chrudim. Na jeho organizaci a dramaturgii se podílí mezzosopranistka Dagmar Pecková, rodačka z Medlešic, které pod Chrudim spadají. Zajímavostí přehlídky jsou interpretační kurzy pro studenty a absolventy uměleckých škol a profesionální pěvce.

„Celkem bylo vybráno pět účastníků, jedna zpěvačka je ze Slovenska. Přihlásilo se jich osm, ale tři nesplnili podmínky," řekl ČTK Jiří Kadeřávek, ředitel městské kulturní organizace Chrudimská beseda. Kurzy jsou zaměřené na českou, německou a ruskou píseň pozdního romantismu s přesahem do první poloviny 20. století. Završí je 1. září koncert frekventantů s klavírním doprovodem ve velkém sále chrudimského muzea.

Festival má na programu večer árií z opery Georgese Bizeta Carmen s Peckovou a dalšími pěvci za doprovodu Filharmonie Hradec Králové, koncert Peckové se Spirituál Kvintetem v Medlešicích s odpoledním happeningem a dvě představení Carmen y Carmen s Peckovou a herečkou Barborou Hrzánovou, která postavu hrála v pražském Divadle v Řeznické. Autorem je Jan Jiráň, doprovod obstará Filharmonie Hradec Králové.

Festival potrvá do 4. září. Chrudim na něj vyčlenila asi půl milionu korun, na nákladech se budou podílet i sponzoři.

http://www.zlatapeckachrudim.cz/

Autor článku: ČTK: dos, snm

V Chrudimi začal první ročník festivalu Zlatá Pecka Chrudim

Festivaly

15.07.2018

V Plzni začne divadelní část letního festivalu Živá ulice

Částí zaměřenou na pouliční divadlo začne 16. července v Plzni tradiční letní multižánrový festival Živá ulice. Jeho první blok nazvaný Za dveřmi… je divadlo nabídne do 18. července v Mlýnské strouze v sadovém okruhu u historického centra města 11 představení pod širým nebem, mikrokoncert pro jednoho diváka, novou magii, street dance či klaunérii.

12.07.2018

Mirotické setkání loutek a hudby

Zveme Vás již po patnácté do jihočeských Mirotic. Ve dnech 10. a 11. srpna 2018 se ostrov u Dolejšího mlýna po roce opět promění v pohádkový a hudební ráj. Herec a moderátor Radek Daniel Pokorný slavnostně zahájí kulturní hostinu v pátek 10. srpna ve 13 hodin. Rádi přivítáme nejenom děti, ale také všechny dospěláky, kteří jsou snílci a chtějí se vrátit do dětských let, alespoň na dva dny.

09.07.2018

10. ročník festivalu Nultý bod se zaměří na intimitu

Jubilejní 10. ročník Mezinárodního festivalu Nultý bod proběhne od 16. do 21. července 2018 v prostorách Divadla v Celetné, ve Veletržním paláci Národní galerie, v Divadle Kampa a ve Werichově vile. Tématickou linií letošního ročníku je intimita. Nultý bod je festivalem, který do Prahy pravidelně přiváží to nejzajímavější ze současné zahraniční tvorby na poli cross-over projektů se zaměřením na taneční, fyzické, loutkové a vizuální divadlo.