28.11.2017 15:20

V Divadle U stolu se potkají Don Juan a Faust

Dva nesmrtelní literární a dramatičtí hrdinové se potkají v brněnském Divadle U stolu. Umělecký šéf a režisér František Derfler si pro novou inscenaci vybral hru Christiana Dietricha Grabbeho Don Juan a Faust. Slibuje setkání dvou extrémů a protipólů, které se utkávají o lásku Donny Anny. Premiéra inscenace bude 3. prosince, znovu je na programu 5. a 9. prosince.

„Don Juan i Faust jsou neobyčejné postavy pohrdající zákony, oběma je společná únava a nuda ze života, stejně jako touha překonat hranice vyměřené člověkem. Juan je posedlý prožitky, Faust svým zarytým úsilím o dosažení něčeho, co by se vymykalo měřítkům tohoto světa," uvedli divadelníci v průvodním slově k inscenaci.

Hra jednoho z "prokletých básníků" německé literatury počátku 19. století je odvážným a ojedinělým pokusem spojit juanovský a faustovský mýtus v jediném díle. Jde o bizarní tragédii dvou vypjatých a nepoddajných individualit a zároveň o drama plné nezkrotných vášní, patosu i drsného humoru.

Divadlo U stolu hru uvede v Derflerově inscenační úpravě, na scéně navržené Milivojem Husákem a v kostýmech Sylvy Zimuly Hanákové. Dona Juana ztvární Viktor Skála, Fausta Jan Kolařík.

http://www.divadloustolu.cz/

Autor článku: ČTK: tmd, sd