27.04.2017 10:32

V Liberci se na festivalu současného divadla představí 30 souborů a projektů

Na festivalu současného divadla WTF?! v Liberci se příští týden představí 30 uměleckých projektů a souborů. Ve čtvrtek 4. května bude na náměstí před radnicí podvečerní tančírna pro veřejnost, představení se budou hrát další tři dny v Malém divadle. ČTK to za organizátory sdělil Jakub Kabeš.

Festival se v Liberci koná pošesté, letos poprvé bude součástí Majálesu. „Podařilo se nám získat pár inscenací, které bodují na domácích i zahraničních festivalech. Doporučuji třeba hru Small Town Boy oceňovaného pražského divadla Letí," uvedl jeden z organizátorů festivalu Tomáš Dianiška, který je v Liberci známý nejen jako herec, ale i autor několika her. Na WTF?! představí Dianiška svou novinku Jak sbalit ženu z Divadla pod Palmovkou v Praze.

Na festivalu vystoupí také parta Vosto5, divadelní spolek Masopust působící v pražském Divadle Na zábradlí nebo komik Pavol Seriš. „Ze Slovenska jsme natáhli hru Kúpalisko, kterou se se slávou otevřelo Nové divadlo v Nitře. A taky se moc těším na inscenaci Nevím ze Studia Rubín. Hru jsem nedávno viděl a publikum přímo vybuchovalo smíchy," dodal Dianiška. Na festivalu se kromě Slováků představí ještě jeden zahraniční soubor, který přijede z německé Žitavy. Neděle bude tradičně patřit pohádkám, pro děti budou připravené i tvořivé dílny.

http://www.saldovo-divadlo.cz/aktuality/detail-aktuality/r/program-wtf-festival-soucasneho-divadla-2017

Autor článku: ČTK: knt, dr