14.02.2023 08:37

V Městském divadle Mladá Boleslav bude mít premiéru hudební komedie Miluji tě, ale…

První letošní premiérou Městského divadla Mladá Boleslav bude muzikál Miluji tě, ale... Autorem scénáře a textů hudební komedie o partnerských vztazích je Joe DiPietro, hudbu složil Jimmy Roberts. Režie mladoboleslavské inscenace se ujal Mikoláš Tyc, který pro divadlo naposledy režíroval v roce 2016. Na velké divadelní scéně bude mít muzikál premiéru v pátek, informovala ČTK za divadlo Denisa Kábrtová.

Muzikál je vtipnou sondou do partnerských vztahů v různých fázích života. Divákům pomůže s nadsázkou odpovědět na řadu otázek, které s nimi souvisí. „Jsou muži opravdu z Marsu a ženy z Venuše? Je najít toho pravého stejně náročné jako najít tu pravou? Kolik těch pravých může člověk za život potkat?" uvedlo divadlo na webu.

Hudební revue měla premiéru v roce 1996 v newyorském Westside Theatre, odehrálo se přes 5000 repríz. „Titul, který má v originále podstatně obsáhlejší název I love you, you´re perfect, now change, se stal nejdéle hraným muzikálem americké off-broadwayské produkce," uvedla Kábrtová. Česká premiéra se uskutečnila v roce 2003.

V doprovodu živé hudby se na pódiu vystřídají Veronika Bajerová, Hana Marie Maroušková, Radim Madeja a Petr Mikeska. Čtveřice herců postupně ztvární téměř 60 postav. Dramaturgii má na starosti Kateřina Suchanová, choreografii Linda Stránská a hudbu Zdeněk Dočekal.

Městské divadlo v Mladé Boleslavi letos do června chystá pro diváky ještě tři další inscenace.

https://www.mdmb.cz/

Autor článku: ČTK: dkl, hj