01.03.2017 15:09

V novince Městského divadla Brno zazní slavné skladby Beatles

Písně skupiny Beatles zazní v novém představení brněnského Městského divadla. Scenáristé Stanislav Slovák, Jan Šotkovský a Petr Štěpán slavné melodie využili v bláznivém příběhu o třech teenagerech z moravského venkova, kteří v roce 1967 sní o slávě a úspěchu liverpoolské čtveřice. Inscenace nazvaná Bítls má premiéru 4. března.

„Kariéra hrdinů divadelní komedie se zprvu neodvíjí podle jejich představ. Místo smělých rebelských plánů drnkají krotké taneční šlágry, jejich kapele schází bubeník a na místních hodech vystoupí jen díky tomu, že jejich zpěvačkou je dcera předsedy městského národního výboru," uvedl v tiskové zprávě spoluautor a dramaturg Šotkovský.

Život chlapců Juřana, Žanka a Pavlíka i celého městečka se však změní, když se v něm objeví dva tajemní cizinci - první, který si v elegantním obleku objednává martini s vodkou, a druhý, který nápadně připomíná právě jednoho ze čtyř slavných Beatlů.

V rolích tří chlapců se v různých alternacích představí Dominik Brychta, Tomáš Dalecký, Jan Dvořák, Miloš Fiala, Tomáš Herajt, Marek Hurák a Matyáš Kyncl. Doplní je například Jiří Mach s Jakubem Zedníčkem v úloze Richarda Starkeye neboli Ringo Starra.

Štěpán, Šotkovský a Slovák už v Městském divadle uvedli tři autorské kusy - Sněhurka a sedm trpaslíků, Měsíční kámen a Mendel aneb Vzpoura hrášků. V hudební novince využili písně jako Here Comes the Sun, Love Me Do, Help! nebo Let It Be. Zazní v aranžích pořízených speciálně pro divadelní orchestr.

http://www.mdb.cz/