15.07.2018 12:51

V Plzni začne divadelní část letního festivalu Živá ulice

Částí zaměřenou na pouliční divadlo začne 16. července v Plzni tradiční letní multižánrový festival Živá ulice. Jeho první blok nazvaný Za dveřmi... je divadlo nabídne do 18. července v Mlýnské strouze v sadovém okruhu u historického centra města 11 představení pod širým nebem, mikrokoncert pro jednoho diváka, novou magii, street dance či klaunérii. Vstup na program Živé ulice je každý rok zdarma, řekla ČTK mluvčí přehlídky Dominika Antonie Skalová.

První představení přehlídky bude bude věnováno nejmenším divákům od tří do šesti let. Interaktivní divadlo doplněné o výtvarnou dílnu vypráví o lidském a zvířecím světě. Další představení připravil na pondělí Le Cabaret Nomade, který nabídne nevšední mikropředstavení a mikrokoncert pro jednoho diváka ve stanu pod křišťálovým lustrem. Program prvního dne uzavřou představitelé takzvaného nového cirkusu Cink Cink Cirk. „Jejich pouliční představení Dukto v sobě snoubí novocirkusové techniky, jako jsou například žonglování, nová magie, street dance nebo ojedinělá technika hair hanging - vis za vlasy," popsala Skalová.

V dalších dnech se na festivalu představí například klaun Enano z Portugalska, berlínský umělec DJuggledy s představením El Diabolo, italské uskupení La Sbrindola s kabaretním představením plným chaosu, anarchie, veselí a hlavně extrémní dovednosti. Nejmenší zvířecí cirkus na světě představí klaun a kouzelník žijící ve francouzských Pyrenejích, který si říká Ben Zuddhist.

Za dveřmi je divadlo je první blok festivalu Živá ulice. Hlavní blok se uskuteční od 10. do 19. srpna v šesti místech centra Plzně. Deset srpnových dní zaplní centrum Plzně hudba, film, výtvarné umění, divadlo a autorská móda. Letošní program bude obohacený o multižánrový happening k výročí roku 1968. Projekt připomene koncerty, divadlem a besedami 50 let od okupace tehdejšího Československa. Živou ulici už tradičně ukončí Festival polévky, který se bude konat v neděli 2. září v areálu Plzeňského Prazdroje.

https://www.zivaulice.eu/

Autor článku: ČTK: Lada Pešková, hj, foto převzato z: https://www.facebook.com/zivaulice/

V Plzni začne divadelní část letního festivalu Živá ulice

Festivaly

10.12.2018

Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER se uskuteční ve dnech 2. – 6. dubna 2019

Změnou pro nadcházející ročník je především obměna ředitele festivalu. Po dlouhých osmadvacet let byl ředitelem prof. Mgr. Petr Oslzlý. Nyní se této role chopil ředitel Slováckého divadla Uherské Hradiště a vedoucí Ateliéru muzikálového herectví na JAMU, doc. MgA. Michal Zetel, PhD.  Ambasadorem a tedy tváří nadcházejícího ročníku festivalu bude herec, mim, dramatik a především absolvent Divadelní fakulty JAMU, Boleslav Polívka.

07.12.2018

Příští ročník festivalu Tanec Praha zahájí korejská choreografka Eun-Me Ahn

Příští ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla Tanec Praha zahájí korejská choreografka Eun-Me Ahn. Svoji tvorbu představila tuzemskému publiku už letos, kdy v Praze několikrát vystoupila s profesionálními i amatérskými tanečníky svého projektu Dancing Grandmothers. Ve dnech 3. až 5. června 2019 zahájí 31. ročník festivalu s dílem Let Me Change Your Name. Festival potrvá do 24. června kromě Prahy zavítá do dalších 20 měst a obcí ČR.

06.12.2018

Na Spectaculo Interesse 2019 se přihlásilo přes 130 zahraničních souborů

Přes 130 zahraničních souborů z celého světa projevilo zájem o účast na 13. ročníku mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse v Ostravě. Uskuteční se na přelomu září a října 2019. Příznivci festivalu se mohou těšit třeba na vídeňský Vegetable Orchestra nebo performanci Divadla bratří Formanů, která je zavede na Divoký západ.