15.07.2018 12:51

V Plzni začne divadelní část letního festivalu Živá ulice

Částí zaměřenou na pouliční divadlo začne 16. července v Plzni tradiční letní multižánrový festival Živá ulice. Jeho první blok nazvaný Za dveřmi... je divadlo nabídne do 18. července v Mlýnské strouze v sadovém okruhu u historického centra města 11 představení pod širým nebem, mikrokoncert pro jednoho diváka, novou magii, street dance či klaunérii. Vstup na program Živé ulice je každý rok zdarma, řekla ČTK mluvčí přehlídky Dominika Antonie Skalová.

První představení přehlídky bude bude věnováno nejmenším divákům od tří do šesti let. Interaktivní divadlo doplněné o výtvarnou dílnu vypráví o lidském a zvířecím světě. Další představení připravil na pondělí Le Cabaret Nomade, který nabídne nevšední mikropředstavení a mikrokoncert pro jednoho diváka ve stanu pod křišťálovým lustrem. Program prvního dne uzavřou představitelé takzvaného nového cirkusu Cink Cink Cirk. „Jejich pouliční představení Dukto v sobě snoubí novocirkusové techniky, jako jsou například žonglování, nová magie, street dance nebo ojedinělá technika hair hanging - vis za vlasy," popsala Skalová.

V dalších dnech se na festivalu představí například klaun Enano z Portugalska, berlínský umělec DJuggledy s představením El Diabolo, italské uskupení La Sbrindola s kabaretním představením plným chaosu, anarchie, veselí a hlavně extrémní dovednosti. Nejmenší zvířecí cirkus na světě představí klaun a kouzelník žijící ve francouzských Pyrenejích, který si říká Ben Zuddhist.

Za dveřmi je divadlo je první blok festivalu Živá ulice. Hlavní blok se uskuteční od 10. do 19. srpna v šesti místech centra Plzně. Deset srpnových dní zaplní centrum Plzně hudba, film, výtvarné umění, divadlo a autorská móda. Letošní program bude obohacený o multižánrový happening k výročí roku 1968. Projekt připomene koncerty, divadlem a besedami 50 let od okupace tehdejšího Československa. Živou ulici už tradičně ukončí Festival polévky, který se bude konat v neděli 2. září v areálu Plzeňského Prazdroje.

https://www.zivaulice.eu/

Autor článku: ČTK: Lada Pešková, hj, foto převzato z: https://www.facebook.com/zivaulice/