25.05.2015 12:15

V Praze dnes začíná Tanec dětem, předzvěst festivalu Tanec Praha

Pětidenním programem zaměřeným na dětské publikum začne dnes dopoledne 27. ročník festivalu Tanec Praha. Během něj se v Praze uskuteční dílny pro děti, veřejná prezentace hodin taneční a pohybové výchovy dvou základních škol na Žižkově nebo otevřená hodina dětského studia divadla Ponec. Festival připravil program pro děti i v regionech, kde se uskuteční od 13. do 23. června. Hlavní program festivalu Tanec Praha bude od 3. června.

Dětský program dnes začne v žižkovském divadle Ponec dopoledními dílnami pro děti ze dvou tamních základních škol. Konají se v rámci projektu Tanec školám, který je zaměřený na rozvoj osobnosti dítěte metodou tvořivého tance a pohybu. Jeho hlavní náplní je především výuka taneční a pohybové výchovy v základních školách, kterou společnost Tanec Praha organizuje od roku 2006 ve vybraných třídách základních škol v Praze.

V pátek se od 15:00 ve Veletržním paláci v produkci Centra choreografického rozvoje SE.S.TA a Národní Galerie v Praze uskuteční program Stopy a otisky. Jeho autory a interprety jsou choreografové a pedagogové, kteří mimo jiné vedou dětské studio v Ponci. Inspirováni i díly ze sbírek Národní galerie připravili program, ve kterém si děti vyzkoušejí možnosti svého těla v pohybu, práci s různými materiály i to, jak pomíjivé jsou či nejsou výstupy různých druhů umění.

Hlavní program 27. ročníku festivalu Tanec Praha začne 3. června, v Praze potrvá do 25. června a bohatý program nabídne i v dalších 15 městech.

www.tanecpraha.cz

 

Autor článku: ČTK: hrm, rot

V Praze dnes začíná Tanec dětem, předzvěst festivalu Tanec Praha