28.09.2019 11:39

V říjnu se uskuteční dvanáctý ročník festivalu Tanecvalmez

Letošní 12. ročník festivalu současného tance Tanecvalmez nabídne vystoupení taneční skupiny Bachtale Kale Phrala či show Dos au mur, kde se představí několikanásobní šampioni v break dance Camille Regneaultová a Julien Saint Maximin. ČTK to řekli pořadatelé festivalu, který se bude konat v Zašové u Valašského Meziříčí od 17. do 19. října.

Pořadatelé připravili letos několik novinek. „V sobotu si nenechte ujít taneční bitvu, neboli battle, s českou i zahraniční porotou. Bude mezi nimi například Bboy Junior, jeden z nejlepších break dancerů na světě," uvedla ředitelka festivalu Milada Borovičková. Novinkou je také páteční happening na náměstí ve Valašském Meziříčí, připraveny jsou i workshopy s účinkujícími.

Romsko-arménská skupina Bachtale Kale Phrala přijede na festival se show, kterou připravili speciálně pro Tanecvalmez. Umělce spojuje láska k funku, soulu a lockingu - specifickému stylu street dance založenému na hravosti. „Ústřední postavou Bachtale Kale Phrala je Vahe Akopjan, nejúspěšnější tanečník 'urban style' a hip hopu v Česku. Za sebou má řadu ocenění i spolupráci s hvězdami jako 50 Cent a další," uvedli pořadatelé.

Scénický tanec budou reprezentovat dvě česká uskupení, soubor Burki&Com přijede s choreografií Největší přání. „Soubor propojuje současný tanec s prvky divadla a kabaretu takovým způsobem, že se publikum baví od první do poslední minuty. Dvě inscenace uvede také Dora Sulženko Hoštová. V duetu Proces vypráví příběh vzniku tanečního díla a zároveň poukazuje na nešvary soudobé tvorby. K tomu se vrací i v Progresu, kde se k tanečníkům přidají navíc mim a artista z cirkusu," uvedli pořadatelé.

http://www.tanecvalmez.cz/

Autor článku: ČTK: jmk, hj, foto z inscenace Proces