25.10.2017 10:06

V této sezoně uvede kladenské Divadlo Lampion pět premiér

V této sezoně uvede kladenské Divadlo Lampion pět premiér. Od října nastoupili nová umělecká vedoucí Lucie Radimerská a dramaturg Matouš Danzer, společně připravují dramaturgický plán pro sezonu 2018/2019, sdělili ČTK. Uměleckým šéfem divadla zaměřeného na dětské diváky byl dosud Braňo Mazúch.

První premiérou v nynější sezóně byla na konci září pohádka Mijoko a hvězda v režii Tomáše Procházky určená dětem od čtyř let. Inscenace je hraná loutkami sestavenými z předmětů denní potřeby. Podle Radimerské a Danzera jde o inscenaci výjimečnou svou intimní atmosférou, jelikož diváci jsou spolu s herci na jevišti. „Příběh je velmi poetický, snový. Doufáme, že tato výjimečná inscenace zaujme velký počet diváků," uvedlo umělecké vedení divadla.

Listopadovou novinkou bude inscenace Olaf a sněžný drak pro děti od šesti let. Tvorby scénáře a režie se ujal Zdeněk Jecelín. Příběh zavede diváky do severských krajů mezi Vikingy. Třetí premiérou chystanou na březen je Putování za snem, pohádka pro děti od šesti let o cestování labyrintem světa i tajemnými zákoutími fantazie.

Čtvrtou premiérovou inscenací bude projekt Jana Vejražky nazvaný Šmrdli frdli určený pro nejmenší diváky už od jednoho roku. Inscenace je založená na výpravě, hudbě, zvucích a velmi jednoduchém příběhu. Páté premiérové představení nahradí projekt plánovaný předchozím uměleckým vedením. Je plánováno na květen a režie se ujal Jakub Maksymov. Inscenace bude zaměřená na starší děti od osmi let.

Většina inscenací Lampionu kombinuje loutkoherectví a činohru. Až na výjimky divadlo hraje každý den včetně víkendu, vyjíždí i na zájezdy. Největší divácký úspěch mají hry Slůně aneb Proč mají sloni dlouhé choboty, soubor ji hraje zhruba deset let a má za sebou přes 160 repríz, a České Vánoce Josefa Lady, poprvé uvedené předloni, s šedesátkou repríz. Úspěšná je Červená karkulka, premiéru měla loni, s více než 20 reprízami.

http://divadlolampion.cz/

Autor článku: ČTK: sbe, dr