15.01.2019 10:40

V Třebíči se chystá 17. ročník Festivalu divadla 2-3-4 herců

Stejně jako předchozí ročníky zahájí i letošní 17. ročník třebíčského Festivalu divadla 2-3-4 herců pražské divadlo Ungelt. Letos přijede s inscenací Pardál. Třebíčská přehlídka komorních představení českých profesionálních scén se bude konat od 10. do 26. března v Národním domě. Nabídne pět přestavení. ČTK to řekla ředitelka městského kulturního střediska Jaromíra Hanáčková.

Festival v uplynulých letech tvořilo šest divadelních kusů. Letos pořadatelé vyřadili představení Misery, ve kterém účinkují Zlata Adamovská a Petr Štěpánek. Scéna představení má podle Hanáčkové takové podmínky, které nelze poskytnout v Národním domě, dějišti festivalu. Třebíčské publikum ale o představení, které mělo jako dramatizace románu Stephena Kinga českou premiéru loni v březnu, nepřijde. Bude na programu divadla Pasáž jako představení pořádané každoročně ke Dni učitelů.

O festival je tradičně velký zájem. Koná se v Národním domě, který podle pořadatelů poskytuje na rozdíl od divadla Pasáž žádanou komorní atmosféru. Má kapacitu asi 410 míst. Představení jsou obvykle vyprodaná. Loňský ročník měl 260 abonentů, kteří měli přednostní možnost rezervovat si předplatné na všechna festivalová představení i letos. Možnosti využilo 210 lidí. „Asi do 1. února budeme prodávat další abonentní předplatné a potom teprve budou k dispozici vstupenky na jednotlivá představení," řekla Hanáčková.

Představení Pardál rakouského dramatika Felixe Mitterera původně nastudovala dnes již zesnulá Jana Štěpánková a František Němec. V Třebíči se v roli starší dámy v nelehké životní situaci představí Carmen Mayerová. Na programu festivalu jsou také hry Lordi, Skleněný strop a Slepá láska. Závěr festivalu bude patřit představení Interview z dílny Dejvického divadla, ve kterém účinkují Veronika Khek Kubařová a Jaroslav Plesl. Režisérem představení je Martin Myšička

Stejně jako v minulých ročnících budou moci diváci hlasovat pro nejlepší představení, které jako cenu získá keramickou sošku Andělky.

https://www.mkstrebic.cz/festivaly/

Autor článku: ČTK: vkr, hj