11.03.2017 11:05

Valérie a týden divů zahájí 56. Třešťské divadelní jaro

Představením Valérie a týden divů v nastudování Divadelního studia "V" Veveří Brno začne 8. března 56. ročník přehlídky amatérského divadla Třešťské divadelní jaro. Festival v kulturním domě v Třešti na Jihlavsku divákům nabídne 19 soutěžních představení. Potrvá do 18. března. ČTK to oznámila Michaela Marešová z městského odboru kultury.

Ochotníci budou v Třešti bojovat nejen o získání cen a čestných uznání, ale také o nominace na národní přehlídky Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou a na Divadelní piknik Volyně. Pohádkové příběhy budou soutěžit o doporučení na národní přehlídku Popelka Rakovník.

Vedle místních amatérských herců vystoupí na jedné z nejstarších divadelních přehlídek také ochotníci z Jihlavy, Polné, Žďáru nad Sázavou. Přijedou i soubory z České Skalice, Nymburku, Brna či Českých Budějovic. Festivalový program nabídne hlavně komedie, ale také dvě dramata, detektivku a několik pohádek. Výsledky vyhlásí porota při závěrečném večeru v sobotu 18. března.
Doprovodný program nabídne návštěvníkům výstavu třešťského fotografa Luboše Pavlíčka. Denně bude vycházet zpravodaj Oko, kde diváci najdou recenze porotců a fotografie z odehraných inscenací. Návštěvníci budou moci po odehraném představení hlasovat v divácké anketě a mohou se zúčastnit rozborových seminářů.

Třešťského divadelního jara, které patří k nejdéle existujícím přehlídkám svého druhu v Česku, se už zúčastnily stovky amatérských divadelních souborů. Nastudované hry viděly desetitisíce diváků.

Autor článku: ČTK: bjr, dvd