19.12.2022 12:43

Vánoce v Naivním divadle plné pohádek

Vánoce a pohádky k sobě neodmyslitelně patří. A k nim také divadlo. Děti i rodiče se mohou v Naivním divadle Liberec v průběhu zimních prázdnin těšit hned na tři inscenace, od těch tradičních až po úplné novinky. Vánoční atmosféru doplní také dřevěný betlém, který je k vidění v prostorách divadelního baru.

V pondělí 26. prosince od 15:00 hodin oslaví myška Eliška a ptáček Jarabáček své Vánoce s Kulišákem. Že jim při tom hned vedle vánočního stromečku bude z hrnce příjemně vonět uzená (a značně upovídaná) klobása, to znalci této loutkové pohádky podle bratří Grimmů zajisté dobře vědí. Na repertoáru divadla se totiž tato inscenace s krátkou pauzou drží již déle než čtvrtstoletí a i po tolika letech patří mezi diváky k nejoblíbenějším.

Další oslava proběhne o dva dny později, ve středu 28. prosince v 10:00 hodin. Konkrétně půjde o významné životní jubileum babičky jedné malé dívenky, která proslula nošením červeného čepečku. A důvody k oslavě budou ten den hned dva. Inscenace Babička Červené Karkulky dnes slaví narozeniny! byla totiž nedávno při udílení ceny ERIK odborníky vyhlášena za třetí nejlepší českou loutkovou inscenaci minulé sezóny.

Ten samý den odpoledne během posledního letošního představení v Naivním divadle symbolicky zametou jeviště dva rapující metaři, amatérští detektivové a především titulní hrdinové úspěšné podzimní novinky Pavlik, Bobby a duchové města. Magická detektivka říznutá operou i rapem tak učiní více než údernou tečku za divadelním rokem 2022.

www.naivnidivadlo.cz

Autor článku: Jana Pittnerová, Babička Červené Karkulky dnes slaví narozeniny - foto Roman Dobeš

Vánoce v Naivním divadle plné pohádek

Inscenace

23.02.2024

Divadlo Tramtarie uvede v premiéře vztahovou komedii Můj romantický příběh

Jako třetí premiéru v jubilejní 20. sezoně uvede Divadlo Tramtarie hru současného skotského dramatika D. C. Jacksona Můj romantický příběh. Úspěšnou komedii postavenou na střídání mužského a ženského pohledu na situace kolem budování partnerských vztahů režíruje talentovaný režisér David Vyhnánek.

22.02.2024

Městské divadlo Zlín uvede českou premiéru komedie Utánképzés ittas vezetőknek aneb Rekondiční terapie pro opilé řidiče

V čase, kdy do platnosti přichází novela, která rizikovým řidičům jako podmínku k navrácení řidičského průkazu ukládá povinnost absolvovat terapeutický kurz, přichází Městské divadlo Zlín s aktuálně laděnou novinkou Utánképzés ittas vezetőknek aneb Rekondiční terapie pro opilé řidiče. Autorem této korektně nekorektní komedie je úspěšný maďarský autor János Háy. Pro zlínské divadlo titul objevil a nastudoval režisér Petr Štindl.

22.02.2024

Steigerwaldova divadelní hra A tak tě prosím, kníže se po 40 letech vrátí na pražská divadelní prkna

Tragikomická fraška i znepokujující společenský apel. Steigerwaldova divadelní hra A tak tě prosím, kníže se po 40 letech vrátí na pražská divadelní prkna. Dramatik v ní přesně a s poetikou a humorem sobě vlastním pojmenovává naší dobu. V holešovické La Fabrice zkouší inscenaci v režii Radima Špačka Patrik Děrgel, Jiří Štrébl, Eva Salzmannová a Anežka Hessová. Premiéry 7. a 8. března 2024.