01.11.2005 00:00

Vaření polívky – scénické čtení v Divadle na Provázku

Scénická čtení současných, nadmíru aktuálních textů. Společný projekt Divadla Husa na provázku (www.provazek.cz) a nakladatelství Větrné mlýny (www.vetrnemlyny.cz)

Dvakrát měsíčně představujeme formou scénického čtení, tedy s opravdovými herci a v zapůjčených dekoracích, jednu českou nebo slovenskou divadelní hru. Scénickému předvedení budou nejednou přihlížet autoři textů, kteří pak dostanou prostor, aby řekli co a jak se jim líbilo. Kdo chce být v in v českém divadle, toho nesmí tento cyklus minout. Těm, kterým je soudobé drama zcela volné, nabídneme talíř husté polívky.

24. listopadu 2005

Milena Oda: Pěkné vyhlídky.

Pěkný večírek zacne v 17.30 Další z cyklu Vaření polívky bude s příchutí lehce akademickou a mírně kabaretní. Zažijete ponory do hloubek i pomalé procházky po povrchu. Milena Oda je jednou z mála autorek nejmladší spisovatelské generace (1975), která si dobrovolně zvolila jiný jazyk pro své psaní, než mateřštinu. Své hry a prózy píše německy, žije v Berlíně. Divadelní hra Pěkné vyhlídky se umístila v první desítce nominovaných textů na prestižní Cenu Alfréda Radoka v roce 2005.

Zdroj: mia.anelim@centrum.cz

Autor článku: Informace z divadel