07.10.2017 13:51

Ve Zlíně bude pokračovat festival současného tance TANECVALMEZ

Ve Zlíně se uskuteční podzimní část festivalu současného tance a hudby TANECVALMEZ. Festival se letos koná desátým rokem, na jaře nabídl vystoupení polského souboru Witamina T a české DekkaDancers ve Valašském Meziříčí a sousední Zašové. V podzimní části se představí soubor 420PEOPLE v doprovodu kapely Please The Trees, na programu je i představení Fleeting z dílny Andrew Skeelse, řekla ČTK ředitelka festivalu Milada Borovičková.

„Vystoupení souboru 420PEOPLE je mozaikou nejlepších scén z několika choreografií, která v srpnu nadchla publikum ve skotském Edinburghu. Kapela Please the Trees svou originalitou vyniká na české hudební scéně a roku 2013 vyhrála cenu Anděl za nejlepší alternativní počin. Jedinečný zážitek slibuje i choreografie Fleeting v podání francouzských tanečníků, v níž se pojí současný tanec s barokní hudbou," uvedla ředitelka. Vystoupení se uskuteční 22. října ve zlínském divadle. Úvod obstarají žáci tanečních oborů základních uměleckých škol v regionu.

Podzimní část festivalu se ve Zlíně koná druhým rokem. „S loňskou premiérou ve Zlíně jsme byli velmi spokojeni. Reakce diváků byly úžasné," uvedla Borovičková.

Do 15. prosince také potrvá výstava fotografií Jakuba Sobotky v Otrokovicích. Cyklus Performers představuje netradiční civilní portréty umělců, kteří na festivalu vystoupili.

http://www.tanecvalmez.cz/

Autor článku: ČTK: jmk, sd

Ve Zlíně bude pokračovat festival současného tance TANECVALMEZ

Festivaly

15.07.2018

V Plzni začne divadelní část letního festivalu Živá ulice

Částí zaměřenou na pouliční divadlo začne 16. července v Plzni tradiční letní multižánrový festival Živá ulice. Jeho první blok nazvaný Za dveřmi… je divadlo nabídne do 18. července v Mlýnské strouze v sadovém okruhu u historického centra města 11 představení pod širým nebem, mikrokoncert pro jednoho diváka, novou magii, street dance či klaunérii.

12.07.2018

Mirotické setkání loutek a hudby

Zveme Vás již po patnácté do jihočeských Mirotic. Ve dnech 10. a 11. srpna 2018 se ostrov u Dolejšího mlýna po roce opět promění v pohádkový a hudební ráj. Herec a moderátor Radek Daniel Pokorný slavnostně zahájí kulturní hostinu v pátek 10. srpna ve 13 hodin. Rádi přivítáme nejenom děti, ale také všechny dospěláky, kteří jsou snílci a chtějí se vrátit do dětských let, alespoň na dva dny.

09.07.2018

10. ročník festivalu Nultý bod se zaměří na intimitu

Jubilejní 10. ročník Mezinárodního festivalu Nultý bod proběhne od 16. do 21. července 2018 v prostorách Divadla v Celetné, ve Veletržním paláci Národní galerie, v Divadle Kampa a ve Werichově vile. Tématickou linií letošního ročníku je intimita. Nultý bod je festivalem, který do Prahy pravidelně přiváží to nejzajímavější ze současné zahraniční tvorby na poli cross-over projektů se zaměřením na taneční, fyzické, loutkové a vizuální divadlo.