08.03.2017 14:52

Večeře s novou hrou Divadla LETÍ nasytí oči i žaludek

Divadlo LETÍ uvede speciální edici úspěšného cyklu scénických skic 8@8, ve které divákům naservíruje v jednom večeru hned několik nových her. Jednotlivé chody těch nejčerstvějších současných her provedou návštěvníky VILY Štvanice od přípitku až po dezert. Ochutnávka současné dramatiky, která nasytí oči i žaludek, proběhne 18. března od 20:00. Váháte, zda vzít svoji polovičku za kulturou nebo na romantickou večeři? Divadlo LETÍ vám nabízí obojí!

Startovní večer nového projektu Divadla LETÍ představí divákům originální konceptdivadelní degustace. LETÍ, které prostřednictvím cyklu 8@8 pravidelně seznamuje diváky s nejžhavějšími současnými hrami, se rozhodlo udělat výběr z krátkých textů od uznávaných zahraničních autorů a sestavit z nich menu doprovázené tříchodovou večeří. „Cílem je divákům představit různé podoby současné dramatiky od klasicky psaných her až po experimentální tituly,“ vysvětluje dramaturgyně Marie Špalová. V souvislosti s tímto projektem divadlo připravilo originální „degustační“ systém, který divákům od začátku letošní sezóny pomáhá orientovat se v pestré dramaturgii divadla. Pomocí počtu chilli papriček si diváci mohou zvolit inscenaci podle svého vkusu: od těch formálně a obsahově přístupnějších až po experimentálnější tituly, určené pro pokročilé konzumenty současné dramatiky.V rámci první Večeře s novou hrou Divadlo LETÍ představí krátkou hru katalánského dramatika Esteve Solera z jeho nejnovější antologie Proti svobodě, texty mladé kanadské autorky Miry Burt-Wintonick, monolog oceňovaného německého autora Wolframa Lotze a nejnovější hru Caryl Churchill, jenž je aktuální reakcí na výsledky amerických voleb.

Režisérka Martina Schlegelová přibližuje, v čem jí spojení kulturního a gastronomického zážitku lákalo: VILA Štvanice je prostor, který umožňuje velmi neformální kontakt s divákem. Jsme si tak blízko, že povečeřet spolu už je jen další logický krok. Těším se, že to pro nás bude další umělecká výzva. Dlouhodobě nás baví propojovat současné texty s postupy imerzivního divadla.“

18.3. 2017, 20:00 VILA Štvanice
Večeře s novou hrou
Esteve Soler: Viselec (z cyklu Proti svobodě) Mira Burt-Wintonick: Tinder game Caryl Churchill: Ale má krásný oči Mira Burt-Wintonick: Odpovědět všem Wolfram Lotz: Móda a skutečnost
Režie: Martina Schlegelová
Dramaturgie: Marie Špalová
Scénografie: Jana Špalová

Menu:

  • Přípitek
  • Křenová pěna v šunkovém rubáši
  • Make Řízek Great Again!
  • Buchtička v kokosovém kožíšku

LETÍ, které letos vstoupilo do dvanácté sezóny svého působení, je nezávislá platforma, která volně spojuje umělce s „vášní pro nové hry“. Jako jediné divadlo v České republice cíleně uvádí pouze současnou dramatiku, tj. všechny texty v české nebo světové premiéře. Ve spolupráci s Divadelní agenturou DILIA již třináctým rokem uvádí Projekt 8@8, cyklus scénických skic nových českých i zahraničních her. Scénická skica se pohybuje mezi scénickým čtením a regulérní inscenací – forma, která nezabere mnoho času a umožňuje, aby se divák seznámil se skutečně „horkými“ novinkami domácího i světového divadla.

www.divadlo-leti.cz