21.08.2017 10:56

Veselá divadelní společnost, o. p. s. shání prostory pro zkoušení

Aplausy, premiéry a focení je jen malá část divadelního světa. V pozadí každého představení se skrývá neskutečná spousta práce, úsilí a času stráveného na zkouškách. Bez toho by žádné představení nemohlo vzniknout. Ovšem k tomu, aby se nějakou hru podařilo úspěšně nazkoušet a uvést na jeviště, k tomu je potřeba i vhodný prostor, ve kterém se připraví. Klidný, prostorný a ideálně dostatečně vybavený. Pokud ho divadlo nemá, nebo pokud o něj přijde, začínají problémy... a přesně to teď potkalo Veselou divadelní společnost, o. p. s.

Veselá divadelní společnost, o. p. s., je malou studentskou scénou, která si dala za cíl poskytovat mladým hercům vzdělání a zázemí pro jejich další kariérní růst. Začátek její činnosti se datuje do roku 2011, kdy ji paní Miluše Kudličková se svým synem, Tomášem Kudličkou, založili jako pokračovatele divadelního studia Dialog, které dříve vedli. Od té doby uvedla společnost takové kusy, jako je třeba Venuše a Adonis, Skácelovy Uspávanky, nebo Láska k bližnímu od Andrejeva. V jejím současném repertoáru najdete dvě hry, představení na motivy Knihy apokryfů od Karla Čapka Ale co je pravda... a parodii na barokní operu Kocour v botách. Další hry se teprve zkouší, ale tady se dostáváme k jádru problému...

Klub Leitnerka, ve kterém společnost běžně zkouší, je v rekonstrukci. Ta by měla trvat až do konce září. Znamená to, že prostory po dobu oprav nelze ke zkoušení využívat, což je značná komplikace. Hry, které se zkouší, mají být uvedeny po novém roce, což je potřeba stihnout. Proto se divadlo rozhodlo hledat dočasný azyl. Jelikož jde o studentskou scénu, nejsou herci nijak nároční - postačí, když bude prostor uzavřený, se sociálním zařízením a pokud možno klidný. Vybavení má společnost vlastní. Jediný omezující faktor je frekvence zkoušení - v září se plánuje zkoušet denně. Víte o nějakém prostoru, který by se dal v průběhu září (případně i déle) využívat? Pak se nebojte a ozvěte se vedení divadla, pomůžete dobré věci. Kontaktní údaje jsou:

Tomáš Kudlička

Děkujeme za Vaše nabídky, hodně nám pomůžete.

Autor článku: David Pokorný