12.05.2017 10:31

Víkendová představení uzavřou celoroční projekt RespondART

Tanečním vystoupením Chipping německé choreografky Anny Konjetzki dnes v pražském multifunkčním prostoru Studio Alta začíná víkendová série českých a německých představení, která uzavře celoroční projekt RespondART. Po představeních budou moci diváci diskutovat s jejich tvůrci.

„Cílem tohoto cyklu autorských představení s následnými diskusními setkáními autorů a diváků je představení neukončit jeho prostou konzumací, ale naopak rozvinout do dalších dimenzí," uvedla Tatiana Brederová ze Studia Alta. Diváci by tak měli umělecké dílo vnímat aktivněji, diskuse chce rozvinout jejich kritické myšlení.

V sobotu s ukázkou z průběhu zkoušení nového projektu Keep Calm vystoupí český soubor Ufftenživot. Tanečnice a choreografka tureckého původu Ceren Oran, která v Německu aktivně pracuje s uprchlíky, připravila na neděli tvořivé odpoledne pro děti.

RespondART je celoroční projekt Studia Alta, letos ve spolupráci s divadlem Alfred ve dvoře a scénou LOFFT z Lipska, která se věnuje i tanci a uměleckým performancím. V loňském prvním roce projektu na něm spolupracovali umělci z TanzFaktur z Kolína nad Rýnem a Brottfabrik z Bonnu.

http://www.altart.cz/program/respondart-vikend/

Autor článku: ČTK: dvd, mal