25.05.2017 09:48

Vyšla kniha: Trio pro jednoho – Kouzlo baletu a baletní kouzla Petra Zusky

Vydavatelství Grada ve spolupráci s Národním divadlem vydalo knihu Trio pro jednoho, která je věnována 15tiletému působení Petra Zusky v čele Baletu Národního divadla.

Reprezentativní, exkluzivní, barevná publikace, není souborem odborných studií na téma „balet“, ale naopak - vytváří plastický a zajímavý obraz výjimečné osobnosti choreografa, tanečníka i šéfa souboru Baletu ND Petra Zusky, k završení jeho 15tiletého působení v těchto rolích;  je to portrét svého druhu, nejen profesní, ale i osobní.

Patnáct osobností a patnáct sezon ND tvoří páteř „hovorů na dálku“ s P. Z., a to z nejrůznějších úhlů pohledu. Účastní se ho 14 osobností, které se výrazně dotkly životní či profesní Zuskovy cesty (Nina Vangeli, Libor Vaculík, Diana Višněva, Daniel Dvořák, Alexandre Katsapov, Jiří Kylián, Jiří Pavlica, Pavla Zusková, Ctibor Turba, Viktor Preiss, Jan Bílý, Jan Dušek, Jiří Lábus a expost Pavel Šmok).

Součástí této „krásné“ knihy je i stručná faktografie jednotlivých sezon, a především bohatá obrazová dokumentace – fotografie taneční i sobní.

Cena: 399 Kč / 16,76 €
Formát: 230x210 mm
Počet stran: 204
Vazba: pevná s přebalem
Publikace je v prodeji v pokladnách a e-shopu Národního divadla a též ve vybraných knihkupectvích.

Autor článku: Helena Bartlová