03.02.2017 12:45

V Regionálním muzeu v Litomyšli začne v sobotu výstava Imaginárium

V Regionálním muzeu v Litomyšli začne v sobotu výstava Imaginárium. Představí výtvarné objekty, loutky, obrázky a divadelní dekorace výtvarníků spojených s Divadlem bratří Formanů. Muzeum spolu se Smetanovým domem připravuje na duben představení divadla nazvané Aladin, uvedla programová produkční muzea Renata Kmošková.

"Myslím, že tam dojde ke krásnému propojení toho, co lidé uvidí na výstavě, a jak to pak vypadá na divadle. Když sedíte v hledišti, jste přece jen dál, ale na výstavě si to může každý osahat a prohlédnout zblízka," řekla Kmošková.
Návštěvníci uvidí divadelní kulisy a předměty z různých představení divadla. Prohlédnout si budou moci obludární postavy a malované panely Josefa Sodomky, fotografie Ireny Vodákové, hybohledy a inspectákly Pavla Macka, pohyblivé hračky, loutky a instalace Andrey Sodomkové, Stáni Stuchlé, manželů Renaty a Martina Lhotákových, Terezy Komárkové, Terezy Vostradovské. Vyzkoušet si budou moci i takzvanou válecí peřinu Jany Paulové. "Je to výstava pro všechny, kteří si rádi hrají, rádi putují ve světě fantazie a objevují nové věci," řekla Kmošková.

http://www.rml.cz/

Autor článku: ČTK: dos, kš