21.03.2021 20:31

Výzva Amatérské scény k Světovému dni divadla 2021

Amatérští divadelníci oslavte Světový den divadla pro děti a mládež, Světový den loutkového divadla a Světový den divadla! A protože nemůžeme slavit veřejnými akcemi ve svých souborech, rozhodli jsme se vás vyprovokovat k podpoře těchto významných dnů alespoň on-line formou. Podpořte svým přáním tyto významné divadelní svátky.

Připomeňme si společně v celé obci amaterského divadla tyto svátky. Jak? Pošlete do 26. března na adresu redakce vaše poselství k těmto divadelním svátkům. Můžete tak učinit písemně, fotografií, fotografickou koláží nebo úplně nejlépe natočené na videu.

Těšíme se na vaše poselství, která zveřejníme po doručení na stránkách Amatérské scény.

Pokud chcete zveřejnit k tomuto výročí nějaký záznam vaší inscenace, napište nám, kde jej budete vysílat, vše budeme propagovat.

Společně si pak můžeme popřát v ON-LINE setkání v aplikaci ZOOM 27. 3. v 18 hodin.

K přihlášení použijte tento odkaz – https://zoom.us/…2Kj6sp9DJy-A

Převzato z: http://www.amaterskascena.cz/clanek/oslavte-s-nami-svetove-dny-divadla-ambjv.html, autor: Michal Drtina

Výzva Amatérské scény k Světovému dni divadla 2021

Amatérské divadlo

20.04.2021

Akademie MenART nabízí talentovaným dětem roční spolupráci s předními umělci

Kateřina Kněžíková, Radka Fišarová, Ivo Kahánek, Petr Váša, Lela Geislerová a řada další umělců se zapojila do programu Stipendijní Akademie mentoringu uměleckého vzdělávání MenART, jejímž cílem je […]

14.04.2021

Zničí koronavirus generaci mladých talentů? To nedopustíme – říkají mentoři a učitelé těch nejnadanějších

Co Čech to muzikant! Bude toto úsloví platit i poté, co pandemie koronaviru přestane ničit kulturní život v České republice? Experti na umělecké vzdělávání dětí doufají, že ano. Rok v životě mladého začínajícího umělce však znamená celé století, co se učení správným technikám, postojům a návykům týče. Rok „ladem“ je z hlediska vývoje zásadní především u dětí mezi 7. a 10. rokem věku. Ne vše lze „opravit“ později – říkají odborníci.

14.04.2021

Zapojte se do výzkumu dopadu pandemie na amatérské divadlo

České amatérské divadlo je světový unikát s dlouhou tradicí a tuhým kořínkem. Momentálně jej ale bohužel stejně jako jiné aktivity zastavila pandemie. Amatérské divadelní soubory (s malou pauzou) více než rok nehrají, ani nezkoušejí nové inscenace. Proto se NIPOS-ARTAMA, jejímž hlavním posláním je podpora rozvoje neprofesionální kultury, rozhodla zmapovat současný stav amatérského divadla a škody, které mu byly způsobeny pandemií.