23.02.2018 10:11

Workshop Commedie dell´Arte pro začátečníky i mírně pokročilé

Přijďte si zařádit s maskami Commedie dell´Arte. Víkendový workshop pod vedením Janka Poláka alias Felixe B. Truffattore. V sobotu se budeme věnovat obecné charakteristice Commedie dell´Arte a jejich ustálených postav, mechanice tvorby stylizované postavy a základům hraní s maskou. Nedělní část bude zaměřena na praktiku hry s maskou na jevišti, tedy improvizace od rána do večera (a třeba i do noci). Bude to parádní. Chcete-li vědět víc, pište dotazy.

Kdy: sobota a neděle 17. - 18. března 2018 od 10 do 17 hod.
Kde: Artual, Letohradská 62, Praha 7
Pro koho: Pro všechny od 15 let. Zkušenost s divadlem vítána, ale není nutná.
Za kolik: 1.500,- za celovíkendovou dílnu, 800,- za jeden den
Co s sebou: Pohodlné cvičební oblečení, jídlo na společný oběd a hrajete-li, pak i hudební nástroj.

Přihlášky posílejte nejpozději do neděle 4. března 2018 na veronika@artual.cz. Zakliknutí účasti v události na facebooku nestačí!!! Dílna se uskuteční při minimálním počtu 6-ti přihlášených na oba dva dny.
Společně s přihláškou je třeba provést také úhradu dílny, a to převodem na účet Artualu 8035172001/5500, jako identifikaci platby uveďte do zprávy pro příjemce své jméno a "divadelní dílna".

Janko Polák (SK)
Janko studoval herectví a hru jako takovou v rámci evropského projektu v letech 2011-2012, probíhajícím v Itálii, Francii, Německu, České republice a Španělsku. Maskám Commedie dell' Arte se aktivně věnuje od roku 2011, společně s Maiou Chanvin vedl dílny v Jižní Americe a ve více než 10 evropských zemích. Technika, kterou společně vyvinuli je založena na improvizaci, práci s energií herce a se spontánností. Zkoumají, jak udržet divadlo co nejživější, jak se dostat hlouběji do kontaktu s publikem, s lidmi.

Commedia dell' Arte není muzeální kousek, ale cesta, jak navštívit sama sebe a vytvořit tak nový neuvěřitelný charakter. Je to možnost, jak pracovat na společenských stereotypech a třeba je i kritizovat, ale vždycky prostřednictvím smíchu.

Více o lektorovi na flyingfreedomfestival.com.

Autor článku: Ján Polák