13.04.2017 11:14

XIV. ProART Festival 2017 – nabídka workshopů

XIV. ProART Festival 2017
Mezinárodní workshop festival tance, zpěvu, herectví, fotografie a dalších umění
Liberec 28. 6. - 1. 7. / Brno 14. - 21. 7. / Valtice 25. - 30. 7.

ProART Festival zve jíž počtrnácté na plejádu mezinárodních multižánrových lektorů tance, zpěvu, herectví a dalších umění.

Lektoři: Iva Bittová (CZ/USA), Irene Bauer (AT), Kateřina Beranová (CZ/AT), Martin Dvořák (CZ/AT), Radka Fišarová (CZ), Eran Gisin (IL), Josef Formánek (CZ), IMPRA (CZ), Ida Kelarová (CZ), Štěpán Pácl (CZ), Neil Paris (UK), Richard Pohl (CZ/CN), Mirka Prokešová (CZ), Marek Procházka (CZ), Ladislav Polák (CZ), Martin Reiner (CZ), Morgan Reid (CAN/DE), Tine Schmidt (DE), Aleš Slanina (CZ), Peter Strenáčik (SK/CZ), Leonie Wahl (CH/AT), Katarina Vlniešková (SK/AT), Hana Zanin (CZ/AT), Veronika Žilková (CZ) a další

Již počtrnácté se může odborná i laická veřejnost stát součástí letního uměleckého workshop festivalu ProART, který se letos uskuteční ve třech tuzemských městech – Brně, Valticích a nově také v Liberci.

Celkem 24 lektorů z deseti světových zemí budou vyučovat v žánrech současného tance, divadla, popového zpěvu i opery, klavíru, kreativního psaní či fotografie.
Festival v sobě spojuje tvůrčí dílny pro širokou i profesně orientovanou veřejnost s přehlídkou uměleckých osobností – lektorů a dalších hostů festivalů z celého světa.

V žánru zpěvu letos nabízí festival stálice české world music - sestry Ivu Bittovou a Idu Kelarovou, muzikálové star Radku Fišarovou, Aleše Slaninu a Petera Strenáčika či operní divu Kateřinu Beranovou.

Divadelní ateliéry povedou zkušení Štěpán Pácl – režisér ND Praha, a renomovaná divadelní a filmová herečka Veronika Žilková. Poprvé na festivalu povedou svůj workshop i laureáti studentské Thálie – trio dvou herců a hudebníka IMPRA – kteří se zaměřují na současné improvizační divadlo.

Taneční techniky budou v rukou festivalových matadorů – Hany Zanin, Leonie Wahl, Ireny Bauer a Katariny Vlnieškové z vídeňské nezávislé scény, Erana Gisina z Izraele, Neila Parise z Anglie, ředitele festivalu Martina Dvořáka či německo-kanadského dua Morgan Reid – Tine Schmidt a dalších.

Pro žánr kreativního psaní festival získal dva z nejžádanějších spisovatelů současné české literatury – Martina Reinera a Josefa Formánka.

Fotografické workshopy povedou zkušení fotografové tance Marek Procházka a Ladislav Polák, stejně jako klavírní masterclass nabídne svým zájemcům docent klavírní hry na Jiujiang University v Ťiou-ťiangu Richard Pohl.

Novinkou festivalu jsou sociálně-taneční ateliéry pro Romy, seniory, “netanečníky” a tradičně i pro handicapované.

Smyslem festivalu je podnítit mladou generaci ke společné umělecké tvorbě a nabídnout vzdělání na nejvyšší úrovni zájemcům bez omezení profesní úrovně, věku či “jiných bariér”.

Večerní program festivalu bude zveřejněn tradičně v průběhu května a bude zahrnovat představení souborů z Izraele, Německa, Rakouska, Malty a dalších domácích produkcí.

Termín festivalu:

  • Liberec: 28. 6. - 1. 7. / Oblastní galerie Liberec
  • Brno: 14. - 21. 7. / Moravská galerie v Brně, Místodržitelský palác
  • Valtice: 25. - 30. 7. / Zámek Valtice, Národní centrum divadla a tance

Tvůrčí dílny:

  • Tanec
  • Hudba
  • Zpěv
  • Herectví
  • Fotografie
  • Kreativní psaní

Přihlášky, rozvrhy, program již nyní ZDE.