31.10.2016 13:04

Zájem o kabaret Ovčáček čtveráček je obrovský – zlínští divadelníci přidávají místa

Nekorektní kabaret Ovčáček čtveráček, který jako reakce na aktuální dění vzniká v Městském divadle Zlín, zvedl nebývale velkou vlnu diváckého zájmu.

„Vstupenky na omezený počet plánovaných představení byly pryč během několika hodin. Proto jsme hledali možnosti, jak uspokojit ty, na které se nedostalo. Podařilo se nám najít místo pro novou reprízu 14. listopadu a celé představení včetně premiéry 6. listopadu přesunujeme z komorního klubu Dílna do Studia Z, kam se vejde víc diváků,“ vysvětlil ředitel divadla Petr Michálek s tím, že derniéra se 17. listopadu odehraje rovnou ve Velkém sále s kapacitou bezmála 700 míst.

Divadlo odtajnilo také obsazení a jména tvůrců kabaretu, který staví mluvčího prezidenta do role hrdiny dnešní doby. Jiřího Ovčáčka ztvární Marek Příkazký, v dalších rolích se objeví Vojtěch Johaník, Pavel Vacek, Radoslav Šopík, Rostislav Marek, Marta Bačíková, Jakub Malovaný a Tomáš David, který je zároveň i autorem hudby. „Na jevišti dojde k zajímavým setkáním – objeví se Dalajláma, Dan Hůlka, TGM, Jiří Brady s manželkou, ale také politici i anonymní hlasy z lidu,“ upřesnil Marek Příkazký.

Titul zaujal i jiná divadla v zemi. „Máme nabídky na zájezdy do Děčína, Ústí nad Labem, Prahy nebo Kladna, ale zatím je odkládáme. Rozhodneme se až po premiéře," uvedl Michálek, který je zároveň jedním ze spoluautorů kabaretu.

Ovčáček čtveráček začal vznikat ve zlínském divadle spontánně před týdnem. Za autorstvím stojí skupina undergroundových vtipálků z řad divadelníků, která si říká Pia Fraus.

MDZ dnes oficiálně pozvalo na premiéru i hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka.

https://www.divadlozlin.cz/ 


Autor článku: Veronika Jurčová

Zájem o kabaret Ovčáček čtveráček je obrovský – zlínští divadelníci přidávají místa