10.06.2011 10:54

Zámek Holešov navštíví zlínský Sluha dvou pánů

Jedinečný závěr divadelní sezony 2010/2011 připravuje pro své diváky Městské divadlo Zlín. Speciální šanci vidět zlínský soubor, aniž by museli přijet do Zlína, získají zejména obyvatelé Holešova a okolí. V neděli 3. července od 20 hodin se totiž bude hrát na zámku Holešov, a to přímo v jeho zahradách. Publikum čeká na tomto kouzelném místě slavná komedie Sluha dvou pánů v režii Jakuba Nvoty s Radovanem Králem v roli Truffaldina.

Pod širým nebem v areálu holešovského zámku se rozehraje komedie, která se na prknech zlínského divadla hraje už počtvrté v jeho historii. A stále vyprodává hlediště. „Do Holešova se vždy moc těším a hlavně na zámek, protože si myslím, že lidé, kteří se tam starají o kulturní dění, to dělají moc dobře. A myslím, že Sluha dvou pánů je představení pro venkovní prostory zámku jak dělané,“ říká představitel hlavní role Radovan Král.

Goldoniho snad nejpopulárnější a nejhranější dílo je vytvořeno ve stylu tzv. komedie dell’arte. Ve hře se vyskytuje plejáda komediálních typů, které vytvářejí plejády komických situací. Původně byla tato komedie improvizovaná, hraná pouze na námět, což Goldoni pevným textem zrušil, ale prostor pro částečnou improvizaci protagonistů ponechal. Jde tu hlavně o legraci, čistou radost ze hry – o divadlo, kterému se smáli lidé na tržištích a náměstích, aby ze sebe setřásli své starosti. Bavili se bez výpravných dekorací, díky umu herců-komediantů, vtipu dialogů a špílců a vůbec plnokrevnosti a zábavnosti tohoto lidového divadla. Pohonným motorem celé taškařice jsou převleky, omyly a vydávání se za někoho jiného, což plodí hromadu nedorozumění – vždy se zaručeným účinkem.

Herecké obsazení Sluhy dvou pánů je hvězdné: Radovan Král coby Truffaldino, v dalších rolích se budou o diváckou přízeň a potlesk ucházet Petra Domžalová (Clarice), Zdeněk Lambor (Silvio), Hana Briešťanská (Beatrice), Rostislav Marek (Florindo), Zdeněk Julina (Pantalone), Romana Julinová (Smeraldina), Luděk Randár (Doktor) a Jan Leflík (Brighella).

Neopakovatelnou atmosféru divadelního představení hraného v kulisách zámeckých zahrad by mohlo narušit jen nepříznivé počasí. Pokud se odehraje více jak půl hodiny z představení a začne pršet, divákům se cena vstupenky vracet nebude. Ta činí 230 korun a lístky lze získat prostřednictvím divadelního webu www.divadlozlin.cz, v pokladně Městského divadla Zlín, v předprodeji ve Velkém kině a v Golden Apple Cinema či v Městském informačním centru v Holešově.

Autor článku: Hana Šmardová

Zámek Holešov navštíví zlínský Sluha dvou pánů