21.08.2001 00:00

Závěrečný den Terezínského intermediálního léta 2001

Prezentace výsledků letních workshopů
25. 8. 2001
pořádá Středoevropská kolonie současného umění Terezín

Vážení přátelé,
dovolujeme si Vás pozvat do našeho kulturního centra Středoevropská kolonie současného umění. Naše centrum sídlí v unikátních prostorách bývalého terezínského ghetta. Jeho cílem je navázat na kulturní tradici, která zde byla v období ghetta a dále pokračovat v jejím odkazu. Každoročně nabízíme množství kulturních akcí - výstavy, workshopy, divadelní představení, koncerty - pod názvem Terezínské intermediální léto. Letošní ročník měl téma "Zrcadlení" - zobrazení pocitů z Terezína, očima umělců. Dne 25. srpna budou v prostorách centra - Kavalír 6, prezentovány výsledky letních workshopů a symposií.

13.00 "Tažení" - tanečně-divadelní představení Konzervatoře Duncan centre Praha na terezínském náměstí. Rozverná hříčka inspirovaná obdobím baroka.

ostatní akce v prostorách Středoevropské kolonie současného umění, Kavalír 6, Terezín:

13.50 Vernisáž Mezinárodního sklářského symposia

14.30 Vernisáž fotografií z filmového festivalu Fort Film 2001

15.00 "Carmina burana" - tanečně-divadelní představení Konzervatoře Duncan centre Praha v ochozu Kavalíru 6. Mystické představení na motivy středověké hudby Carmina burana.

16.10 Vernisáž výsledků Mezinárodního architektonického workshopu

16.50 Vernisáž Mezinárodního workshopu kresby

17.20 "Vrrrh ženy kamenem" - tanečně-divadelní představení Konzervatoře Duncan centre Praha na nádvoří Kavalíru 6. Překvapení pro diváky - vystoupí krásná tanečnice a její pes.

17.40 Vernisáž Mezinárodní dílny fotografie, "Terezínská šestka" prezentace šesti nových jmen v české a slovenské fotografii

18.40 Hudební produkce

19.00 Recitace herce Alfréda Strejčka za doprovodu kytaristy Štěpána Raka

Autor článku: redakce