10.10.2017 12:16

Ženy na pokraji nervového zhroucení v Divadle Na Fidlovačce

7. prosince 2017 proběhne v Divadle Na Fidlovačce pod režijní taktovkou Kateřiny Duškové premiéra muzikálu Ženy na pokraji nervového zhroucení. Těšit se můžete na plejádu herců, mezi kterými zazáří mimo jiné Iva Pazderková / Helena Karochová,  Petr Stach / Lukáš Vlček, Martina Štastná / Antonie Talacková, Natália Drabiščáková / Pavla Tomicová, Martina Randová, Lukáš Pečenka, Lukáš Rous, Jakub Slach, Jiří Racek, Ctirad Götz, Zdeněk Palusga, Zdeněk Maryška a mnoho dalších.

Na jeviště Divadla Na Fidlovačce vtrhnou již tuto zimu barvy, temperament, humor a vášeň almodóvarského Madridu v podobě muzikálu o ženách a mužích a jejich vzájemném trápení. Ženy na pokraji nervového zhroucení nabízejí ženské srdce oloupané a uvařené na měkko v rytmu španělského tanga okořeněné smíchem a slzami. Neodolatelná kombinace romantiky a humoru, silných postav, nádherných melodií a hereckých a pěveckých příležitostí. Vaše taxi směr Madrid čeká!

Ženy na pokraji nervového zhroucení, muzikál na motivy slavného filmu Pabla Almodóvara, je podle The Guardian ‘jedním z nejsilnějších a nejoblíbenějších představení londýnského West Endu poslední doby’. Představení již získalo dvě nominace na Cenu Tony.

Muzikál se odehrává v ulicích Madridu konce osmdesátých let. Madrid pulsuje uměním, milováním a sváděním, ale Pepin život visí na vlásku. Právě ji opustil přítel Iván. A pak se objeví Ivánova exmanželka. Pak Ivánův syn. A jeho mladá snoubenka. Aby to bylo ještě horší, nejlepší Pepina přítelkyně, Candela, pravděpodobně chodí s teroristou. Kdo si dá gazpacho?

Muzikálovou adaptaci stejnojmenného filmu Pedra Almodóvara z roku 1988 má na svědomí hvězdná dvojice David Yazbek (Do naha!) a Jeffrey Lane (Špinaví, prohnilí lumpové). Režie pražského ztvárnění se ujímá Kateřina Dušková (např. Šumař na střeše, Sugar aneb Někdo to rád horké, Sen noci svatojánské) se svým tvůrčím týmem (Pavel Kocych - výprava, Darek Král - hudební nastudování, Tomáš Kypta - kostýmy, Vendula Poznarová - choreografie, Kateřina Jonášová - dramaturgie).

http://www.fidlovacka.cz/

Autor článku: Adéla Kefurtová