27.04.2017 14:29

„Život je jeden velký festival,“ hlásají organizátoři festivalu Zlomvaz

Studentský divadelní festival Zlomvaz přiveze do Prahy již po dvacáté čtvrté mladé umělce z 6 evropských zemí. Přes den ožije festivalem budova DAMU, čtyři hudební večery rozezní oblíbený DUP39, Dům umění a průmyslu v centru města. Během 3. – 6. května zhlédnou diváci více než dvě desítky představení divadelních škol z České republiky, Slovenska, Polska, Německa, Maďarska a Francie. 

„Letošní festival právem patří studentům. Organizátory jsou studenti druhého ročníku bakalářského cyklu produkce pražské DAMU, veškeré inscenace pochází z dílen studentů či absolventů evropských uměleckých škol, hudební program zakončí AMU night, závěrečný večírek plný studentských kapel. Spustili jsme také gaučsurfing, vlastní obdobu známého couchsurfingu,“ vyjmenovává Ludmila Veřtátová, projektová manažerka festivalu.

I grafický vizuál letošního ročníku festivalu pochází z pera nadané studentky Karolíny Kubišové. Ta se svými hravými kresbami nápaditých postaviček zvítězila ve veřejné grafické soutěži. Lehce rozpoznatelné originální ilustrace fungují výborně v komunikaci s návštěvníky, fanoušci festivalu si krátké vtipy s ústředními postavami rychle oblíbili.

Nedílnou součástí programu festivalu jsou také doprovodné vzdělávací aktivity. „Každé ráno zahájíme společnou snídaní, platformou pro výměnu názorů diváků a tvůrců představení z předchozího dne. Důležitou součástí festivalů by měl být networking a právě snídaně jsou ideální neformální příležitostí k navázání kontaktů a rozvoji diskuze,“ vysvětluje David Nushart, vedoucí vzdělávací sekce. Ta nabídne účastníkům také šest odborných workshopů, dílny zasvětí účastníky do tajů lightdesignu, herectví, ale i reklamy na sociálních sítích či divadelní fotografie.

Offprogram Zlomvazu představí návštěvníkům zajímavé hudební interprety, v programu nechybí Ventolin, Gambrz reprs nebo Lazer Viking. „K odpočinku během dne slouží chill out zóna propojená s venkovním rooftop barem na střeše divadla DISK. A po krátké pauze zase hurá do divadla,“ srší nadšením Natálie Košťálová, manažerka sekce Offprogram.

www.divadlodisk.cz

Autor článku: Iveta Jakubčíková

„Život je jeden velký festival,“ hlásají organizátoři festivalu Zlomvaz

Festivaly

15.07.2018

V Plzni začne divadelní část letního festivalu Živá ulice

Částí zaměřenou na pouliční divadlo začne 16. července v Plzni tradiční letní multižánrový festival Živá ulice. Jeho první blok nazvaný Za dveřmi… je divadlo nabídne do 18. července v Mlýnské strouze v sadovém okruhu u historického centra města 11 představení pod širým nebem, mikrokoncert pro jednoho diváka, novou magii, street dance či klaunérii.

12.07.2018

Mirotické setkání loutek a hudby

Zveme Vás již po patnácté do jihočeských Mirotic. Ve dnech 10. a 11. srpna 2018 se ostrov u Dolejšího mlýna po roce opět promění v pohádkový a hudební ráj. Herec a moderátor Radek Daniel Pokorný slavnostně zahájí kulturní hostinu v pátek 10. srpna ve 13 hodin. Rádi přivítáme nejenom děti, ale také všechny dospěláky, kteří jsou snílci a chtějí se vrátit do dětských let, alespoň na dva dny.

09.07.2018

10. ročník festivalu Nultý bod se zaměří na intimitu

Jubilejní 10. ročník Mezinárodního festivalu Nultý bod proběhne od 16. do 21. července 2018 v prostorách Divadla v Celetné, ve Veletržním paláci Národní galerie, v Divadle Kampa a ve Werichově vile. Tématickou linií letošního ročníku je intimita. Nultý bod je festivalem, který do Prahy pravidelně přiváží to nejzajímavější ze současné zahraniční tvorby na poli cross-over projektů se zaměřením na taneční, fyzické, loutkové a vizuální divadlo.