02.05.2016 10:28

Zlínská filharmonie chystá oratorium Já, Jób! s Bolkem Polívkou

Zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů chystá s dramatikem a režisérem Dodo Gombárem a hudebním skladatelem Davidem Rotterem oratorium Já,Jób! čerpající ze starozákonní Knihy Jóbovy. V roli zkušeného a životem formovaného Jóba se představí Bolek Polívka. Jeho mladší alter ego, Jóba na vrcholu sil, ztvární Ondřej Ruml. Premiéra bude v prosinci, řekl ČTK ředitel filharmonie Josef Němý.

Lidé podle něj znají Polívku spíše z komediálních rolí, ale pro herce to bude podle ředitele velká výzva. Také šéfdirigent filharmonie Vojtěch Spurný se na Polívkovo účinkování těší. "Normálně ho lidí vnímají jako komika, ale on dorostl do vážných a tragických rolí," uvedl Spurný. Filharmonie bude oratorium nabízet i různým hudebním festivalům.
"Jedná se o hudebně dramatický tvar na rozhraní žánrů přesahující parametry koncertu, rozbíhající se do světa sevřeného a komorního divadelního tvaru. Klade otázku, zda je člověk věrný svým ideálům, světonázoru a vyznání i tehdy, když jeho životní cesta se nevyvíjí podle jeho plánů a představ," uvedla dramaturgyně filharmonie Jindřiška Keferová.
Polívka bude mít v oratoriu mluvenou roli, Ruml bude zpívat. Abstraktní sílu ztvární tanečnice a choreografka Linda Fernandez Saez. Účinkovat bude také sbor Canticum Camerale.

http://www.filharmonie-zlin.cz/ 


Autor článku: ČTK: jmk, hj

Zlínská filharmonie chystá oratorium Já, Jób! s Bolkem Polívkou