27.04.2017 12:13

V Památníku Františka Palackého a Františka Ladislava Riegra se uskuteční divadelní inscenace Prosíme nesahat!

Národní muzeum a spolek Pomezí si Vás dovolují pozvat na divadelní inscenaci s názvem Prosíme nesahat! Ve vzpomínce na přední českou rodinu, která se uskuteční v Památníku Františka Palackého a Františka Ladislava Riegra. Termín premiéry, která je určena pouze pro zvané, je ve čtvrtek 27. dubna 2017. 

Jedná se o netradiční interaktivní divadlo, kdy se stírá hranice mezi divákem a hercem. Interiér památníku díky hereckým aktérům ožije a zároveň se do představení budou moci zapojit také diváci a užijí si plně atmosféru prostoru, ve kterém žili významné osobnosti z přední české rodiny Palackých a Riegrů v druhé polovině 19. století.

Hrají: Sára Arnstein, Kateřina Dvořáková, Vojtěch Bartoš, Adam Krátký
Scénář a režie: Lukáš Brychta a kol.

Více informací: http://www.nm.cz/Historicke-muzeum/Akce-HM/Prosime-nesahat-Ve-vzpomince-na-predni-ceskou-rodinu.html 

 

Autor článku: Lucie Broncová

V Památníku Františka Palackého a Františka Ladislava Riegra se uskuteční divadelní inscenace Prosíme nesahat!

Inscenace

18.10.2017

Královéhradecké Divadl Drak uvede premiéru autorské inscenace Marie Novákové a Radka Berana Medová královna

21. dubna 2017 od 18 hodin bude mít v Divadle Drak premiéru inscenace Marie Novákové a Radka Berana Medová královna. Autorská inscenace pro diváky od 3 let vypráví příběh holčičky, kterou dědeček pošle do úlu pro med. Holčička se na své dobrodružné cestě za sladkým pokladem setkává s řadou překážek, učí se pokoře a trpělivosti a dozvídá se, jak se včely rodí, čím se živí, co mají na práci, jak spolu mluví a jak vzniká med.

18.10.2017

Švandovo divadlo uvede Lámání chleba, hru o přátelství v dobách nesvobody

Kolik a co všechno chceme zaplatit za přátelství, slušnost nebo odvahu? Nejen na to odpoví původní česká hra Lámání chleba, drama pojednávající o třech kamarádech, proměnách moravského venkova a také šedesáti letech české historie. Přímo pro pražské Švandovo divadlo ho napsal Josef Holcman.

18.10.2017

Zdeněk Dušek v Pardubicích nastudoval komedii Z postele do postele

Po nedávné premiéře hry Commedia finita v komorním prostoru Malé scény ve dvoře přichystalo Východočeské divadlo Pardubice další novinku. A opět to bude žánrem komedie, tentokrát ji však divadlo uvede na velkém jevišti Městského divadla, kde režisér Zdeněk Dušek právě finišuje s přípravami brilantní situační komedie anglického dramatika s profesí herce a režiséra Alana Ayckbourna nazvané Z postele do postele.