24.08.2017 10:20

Divadelní kontejner 2017

Již 4. ročník festivalu nezávislé divadelní kultury se uskuteční 25. 8. – 3. 9. pod širým nebem na ulici Středova v Brně.

Divadelní kontejner je ojedinělý umělecký projekt, který přináší kulturu do míst veřejného prostoru kudy lidé běžně procházejí. Snahou festivalu je přiblížit kulturu lidem a zažít ji v jiném prostředí než ze zlaté divadelní lóže. Po deset dnů nabídne festival divadelní představení mnoha žánrů a koncerty.
Akce je založena na instalaci lodního kontejneru napříč ulicí Středovou. Site specifik prostor, který umístěním kontejneru vnikne, společně s paletovým podiem, slouží jako divadelní scéna. Po dest dnů trvání festivalu je kontejner zázemím pro pořadatele a účinkující. Vstupné je dobrovolné a divák tak má možnost ocenit každého umělce podle toho jak se mu líbí.

Záklaním kamenem festivalu jsou divadelní představení a performance rozmanitých žánrů, se začátky v 18 hodin. Na programu najdete divadelní představení např. Kocour v botách, které přiveze Veselá divadelní společnost, bude také improshow od uskupení Střídavá péče nebo literární čtení kombinované se stand upem od Vojtěcha Landy. Perličkou programu je loutková inscenace pro dospělé Faust, kterou vytvořili a hrají Zuzana Smolová (CZ) a Peter Gaffney (US).
Celý festival překvapivě nezahájí herci, ale vědci. A to mladí vědci z Masarykovy univerzity s jedinečným projektem Science slam MUNI. Kdy je vědcovým úkolem představit výzkum, na kterém pracuje, poutavou a vtipnou formou v pár minutách na divadelním podiu. Po divadelním programu budou koncerty převážně brněnských kapel, zahrají Jáma s hranostajem, Hawaii Swing society, Hedvika a Harnach a další.
V programu mají svoje místo i představení pro děti. Program pro děti je zařazen, až na druhý víkend festivalu, který připadá na září. Pohádku a koncert pro děti přiveze po dálnici D1 Divadlo Dívadlo Praha. Z jižních Čech zas připutuje divadlo Na Větvi s pohádkou Dlouhý Široký a Bystrozraký.
Závěrem festivalu bude koncert skupin Vítr Ví, která o sobě tvrdí, že je „countryfolkcoverfúze“. Po setmění bude třešničkou na festivalu lightshow žonglérské skupiny Knoc Knoc.

www.divadelnikontejner.cz

Divadelní kontejner 2017

Amatérské divadlo

22.05.2018

9. ročník Vršovického festivalu talentů – Divadelní defilé paradigmat existenciální filozofie

Letošní ročník nabízí zcela novou obsahovou a formální rovinu pedagogické a divadelní činnosti našeho Studia. Poprvé se všechny věkové kategorie cíleně zaměřily na univerzální lidské témata naší existence, které autorsky zpracovaly do samostatných divadelních představení s jednotnou formou malého obchůdku – kiosku. Vznikla tak mozaika generačních pohledů, či postojů konkrétní kohorty mladých lidí vůči základním životním otázkám.

19.05.2018

Týden uměleckého vzdělávání představí amatérskou tvorbu

Po celé republice dnes začíná Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby. Jeho cílem je upozornit na rozmanitost uměleckého vzdělávání a na aktivity těch, kdo se umělecké tvorbě věnují jako amatéři. Každý ročník týdne má svou tvář, vybranou osobnost ze světa české kultury, pro rok 2018 se jí stal houslový virtuóz Pavel Šporcl.

16.05.2018

Workshopy Divadelního Pikniku Volyně 2018

Přinášíme vám nabídku seminářů na letošním Divadelním Pikniku Volyně. Přehlídka mění svou koncepci, termín i parametry. Nově proběhne v prvním prázdninovém týdnu od 29. června do 7. července 2018, nabídne více inscenací v hlavním programu, rozmanitý doprovodný program a tábor pro děti. Díky rozšíření přehlídky vznikne i jedinečný prostor pro komplexní vzdělávání zaměřené výhradně na činohru a hudební divadlo.