03.09.2014 09:43

Divadlo Kampa zahájí svou 5. sezonu Dnem otevřených dveří 13. září

Přes léto se v divadle Kampa pracovalo – tým divadla jej vymaloval, uklidil, navoněl a nyní chystá pestrý program pro děti i dospělé – divadlo, besedy, filmy, podkrovní kurzy, spoustu další zábavy a hlavně – Den otevřených dvěří. 13.9. se od 17h až do noci postupně představí (nejen) stálé soubory Divadla Kampa. Od 14h je pro děti připravena soutěžní pohádková bojovka, na kterou volně naváže odpolední program pro dospělé.

Divadlo Kampa je sice divadlo malé, ale svou nabídkou a obsahem nepřeberné. Cílem je rozvíjet Divadlo Kampa jako důležitý kulturní bod na Malé Straně, který je unikátní, jak svým zaměřením na autorskou tvorbu, improvizaci, díla mladých lidí a pro mladé lidi, tak svým umístěním a atmosférou. Na té nejvyšší úrovni je pak záměr propojování. Propojovat skupiny, které se mohou zdát odlišné, slyšící s neslyšícími, mentálně hendikepované se nehendikepovanými, děti s dospělými, diváky s účinkujícími.
Nízká kapacita a uspořádání sálu umožňuje navazovat úzký a bezprostřední vztah s divákem a vytvářet intimní a osobitou atmosféru. Vzniká tak přímý kontakt a interakce mezi herci a diváky, kteří se (především u představení pro děti) často stávají součástí dění na jevišti.
Ředitelka divadla Kampa Iveta Dušková vysvětluje: „Naší vizí je vytvoření prostoru pro divadelní tvorbu, která je nekomerční, nepodbízivá, poctivá a vyniká svojí laskavostí a duchovním přesahem.“

www.divadlokampa.cz

 

 

Autor článku: Klára Kadlecová

Divadlo Kampa zahájí svou 5. sezonu Dnem otevřených dveří 13. září