15.06.2016 13:42

Divadlo Lampion připravilo pro děti pohádku Červená Karkulka

Divadlo Lampion si na sobotu 25. června od 17.00 hod. připravilo pro všechny malé i velké diváky zpracování nestárnoucího příběhu Červené Karkulky. 

Malá holčička v červeném čepečku se vydává do lesa navštívit svou babičku a na cestě potká vlka… Kdo by neznal celý příběh!

Tvůrčí tým pod vedením režisérky Terezy Karpianus ponechává příběhu hlavní dějovou linku, nicméně ji výkladově oživuje. Stejně jako v klasické verzi, babička žije v lese, kam však uprchla před ruchem velkoměsta. Postupně se stala součástí lesa. Celé dny medituje a s lesem a jeho obyvateli splývá v jedno jediné, dlouhé „óm“. 
I Karkulka si s sebou do lesa přináší něco z dnešní doby – sluchátka na uších, sprej proti hmyzu a mobilní telefon. Vlk však zůstává tím, kým byl vždy – hladovým zvířetem. Je divoký a nevyzpytatelný. Když se však převlékne za babičku, dostává se, zejména díky hereckému uchopení Jakuba Huberta, do poloh odlehčených a komických.
V příběhu o Červené Karkulce je však ještě jeden obyvatel – „les sám“. Jeho hlas zaznívá v hudbě.

Herec a skladatel David Smečka se při jejím vzniku nechal inspirovat mimo jiné gruzínskou hudbou. Zejména trojhlasé skladby spolu se silně lyrickým textem přivádějí na jeviště lesní divokost a jednotu.
Výtvarné stránky inscenace se ujaly Zuzana Mazáčová a Aneta Grňáková. Základem pro scénu se staly přírodniny, které spolu se stupňovanými odstíny zelené barvy vytváří dojem tajemného lesního prostoru.
V hlavních rolích se představí: Lukáš Bouzek, František Čachotský a Jakub Hubert.     

https://divadlokladno.cz/ 

 

Autor článku: Lucie Cirkva Chocholová

Divadlo Lampion připravilo pro děti pohádku Červená Karkulka