03.04.2016 11:44

Divadlo Studio Dva připravuje Goldoniho Poprask na laguně

Pražské divadlo Studio Dva uvede 14. dubna premiéru klasické italské komedie Poprask na laguně. V režii Milana Schejbala se v jedné z nejúspěšnějších her Carla Goldoniho představí například Eva Holubová, Jana Krausová, Bob Klepl, Kryštof Hádek či Jana Stryková.

„Kdo má rád komedii klasického střihu, chce se upřímně zasmát a užít si krásných hereckých příležitostí, neměl by s návštěvou váhat,“ řekl o novince v repertoáru této scény režisér Schejbal. Hra je navíc jako skvělá příležitost pro pět hereček snem každého režiséra, dodal.
Carlo Goldoni je považován za zakladatele moderního italského divadla. Jeho nejlepší komedie se na světových jevištích hrají už více než 250 let. Poprask na laguně napsal v roce 1762. V posledních letech ho v Česku uvedla spousta scén, z těch pražských byl uveden na Palmovce, v Divadle ABC, na Fidlovačce i v Divadle na Vinohradech.

„Vím, že je to oblíbený autor amatérských souborů, který se hrál už na milion způsobů. Takže nejlepší cestou k němu bude čistá klasika – a té se držíme,“ uvedl k aktuálnímu nastudování Klepl, který hraje rybáře Fortunata. Připomněl slova režiséra Ladislava Smočka, který kdysi poznamenal, že tuhle roli může zkazit jedině idiot. „Tak uvidíme,“ dodal Klepl.
Dlouholetý umělecký šéf a režisér Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami (působil ve stejných funkcích i v Divadle ABC) Milan Schejbal pracoval jak s Evou Holubovou, tak s Kleplem, ale nikdy s oběma najednou. Oba však o společnou práci projevili zájem, a tak do role paní Libery obsadil Holubovou.
Zda se podaří přes všechny překážky a intriky snaživému soudnímu úředníkovi urovnat věčné spory mezi rozhádanými mileneckými páry, se diváci dozvědí od 14. dubna v divadle Studio Dva. 

http://www.studiodva.cz/ 


Autor článku: ČTK: Jiří Borovička, mal

Divadlo Studio Dva připravuje Goldoniho Poprask na laguně