03.02.2016 11:37

Kazimír a Karolína v Divadle na Orlí

Kazimír a Karolína z pera rakouského dramatika Ödöna von Horvátha je v pořadí pátá inscenace absolventského ročníku činoherního herectví Divadelní fakulty JAMU. Hra v moderním hávu ,,hipster kultury“ se divákům představí poprvé 14. února 2016 na prknech Divadla na Orlí, hudebně dramatické scéně Janáčkovy akademie múzických umění v Brně. Připravte si krabici s popcornem, show začíná v 19.00.

Kazimír a Karolína je tak trochu netradiční příběh o lásce, pokrytectví a útrapách mladé generace, která je zmítána krizí nezaměstnanosti, krizí doby. Na pozadí se prohlubuje propast mezi nejmajetnější a nejchudší vrstvou obyvatelstva, která vede k rozkladu společnosti a základních hodnot. Mladí hrdinové se dostávají do situace, kdy zápolí v ne příliš idealistické době. Zmítáni bojem mezi vlastní individualitou a společností ztrácí hodnoty a jednají proti své vůli.

Režisér hry, Michal Skočovský, zasadil hru do současné doby: ,,Je to o současné mládeži vychované odkazem pop kultury let devadesátých. Sonda do duší lidí vychovaných televizí a hudbou.

Žádná venkovní slavnost se neobejde bez hudby, a proto je představení protkáno spoustou současných hitů, které upravili samotní herci: ,,Elektronickou hudbu, co jsme sami tvořili, kombinujeme s živě reprodukovanými nástroji, zpěvem i rapem. A modlíme se, aby nevypadl proud. Bonhama v ročníku nemáme, ale máme půjčený xylosynth z Hudební fakulty, to je taky prima. Led Zeppelin, Depeche Mode, Nine Inch Nails – i to jsou kapely, na které se diváci mohou těšit v podání mladých herců.

Kazimír a Karolína je představení, které si neklade ambice být tím nejvtipnějším, nejdramatičtějším či nejtragičtějším. Kazimír a Karolína je upřímnou výpovědí o životě, který mnohdy nemá pointu. 
 

Režie: Michal Skočovský
Překlad textu: Josef Balvín
Účinkují studenti 4. ročníku činoherního herectvíAgáta Kryštůfková, Viktor Zavadil, Kristýna Hulcová, Dominick Benedikt, Jakub Urbánek, Tereza Slámová, Petr Németh, Šárka Býčková, Martin Hudec
Kostýmy a scénografie: Jitka Fleislebr
 

www.divadlonaorli.jamu.cz 

Autor článku: Martin Srba

Kazimír a Karolína v Divadle na Orlí