09.08.2017 11:18

Komunitní centrum na Břevnově – výzva k účasti v dokumentární inscenaci

Hledáme skupinu mužů a žen starších 65 let, kteří by měli zájem zúčastnit se procesu přípravy dokumentární inscenace, v níž by také účinkovali. Zapojte se do projektu, který povede divadelní režisérka Magda Jiřička Stojowska ve spolupráci s dramaturgyní Terezou Marečkovou.

Během příprav bychom se rádi bavili o vašich životních zkušenostech, fascinacích, vnímání těla, procesu zrání, pohledech na stárnutí. Tato témata budou sloužit jako podklad pro divadelní představení s premiérou v květnu 2018. Předchozí zkušenosti s divadlem nejsou zapotřebí.

Setkání, na kterém představíme celý záměr a harmonogram prací, proběhne ve dnech 23. nebo 24.8. 2017 ve 14 hodin v komunitním centru na Břevnově.

Všechny zájemce prosíme o přihlášky na adresu: stojowska@gmail.com anebo na tel: 773283480.

Těšíme se na Vás!

Komunitní centrum na Břevnově
Domek na rohu Anastázovy a Sartoriovy ulice
Zastávka autobusu Břevnovská

Autor článku: Culturenet.cz

Burza

22.03.2018

Konference Teritoria umění 2018 – uzávěrka přihlášek posunuta do 25. 3. 2018

Srdečně zveme doktorské studenty uměleckých oborů k účasti na 5. ročníku konference Teritoria umění. Přiloženou přihlášku posílejte do neděle 25. 3. 2018 na email teritoria@amu.cz.

22.03.2018

Organizátoři festivalu Spectaculo Interesse vyzývají k zasílání přihlášek do dalšího ročníku

Od března až do konce listopadu 2018 mohou zájemci o účast na mezinárodním loutkářském festivalu Spectaculo Interesse přihlašovat do programu své inscenace. Nadcházející ročník SI proběhne od 29. září do 4. října 2019 v Ostravě. Bienále pořádá již od roku 1995 Divadlo loutek Ostrava.

Až do 30. listopadu 2018 mohou zájemci přihlašovat své inscenace do programu 13. ročníku mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse, který se koná každý lichý rok na přelomu září a října v Ostravě. Nadcházející ročník proběhne od 29. září do 4. října 2019. O konečném výběru inscenací budou organizátoři informovat nejpozději 31. ledna 2019.

„Dramaturgie festivalu se zaměřuje na výrazné divadelní produkce, v nichž hraje důležitou roli loutka. Vedle inscenací čistě loutkových jde o jakékoli další produkce, které pracují s prostředky a principy loutkového divadla. Dramaturgický výběr není omezen žánrem inscenací ani cílovou skupinou,“ popisuje členka dramaturgické rady festivalu Daniela Jirmanová a dodává, že festival je určen jak dětským, tak dospělým divákům.
Při výběru dramaturgické rady mají přednost inscenace a projekty, které vznikly v době od konání posledního ročníku festivalu, v případě mimořádně zdařilých projektů však rada toto pravidlo může porušit.
Přihlášené inscenace mohou být vybrány jak do hlavního – soutěžního programu, tak rovněž do doprovodného – nesoutěžního programu. Produkce hlavního programu hodnotí tříčlenná porota a v závěru festivalu uděluje čtyři ceny. Doprovodný program se skládá především z nesoutěžních představení pro děti i dospělé, dále pak z workshopů, diskuzí, koncertů, přednášek či tematických výstav.
Elektronickou přihlášku a další pokyny naleznou zájemci na webu DLO v sekci Festivaly.
www.dlo-ostrava.cz/festivaly/spectaculo-interesse/pro-zajemce.

20.03.2018

Maximální minimalismus – workshop minimalistického herectví

Divadlo Kámen vás zve na workshop, při němž se pokusíme získat základní zkušenost s prostým bytím v prostoru, na jevišti a ve vztahu a nahlédnout do poměrně vzrušujícího způsobu existence.