07.06.2017 09:29

Na jeviště Divadla loutek se zakutálelo vandrující vejce

Ostravské Divadlo loutek čeká v pátek v 17 hodin na alternativní scéně poslední premiéra této sezóny. Inscenace s názvem Jak šlo vejce na vandr v režii uměleckého šéfa divadla Václava Klemense vypráví známý příběh o toulavém vajíčku, které se se zvířecími přáteli vydalo za dobrodružstvím. Hra je určena dětem od tří let.

Lidová pohádka vypráví o vandrujícím vajíčku, kterému se nechtělo jen tak čekat, až se z něj vylíhne kuře, a tak se mezitím vydalo do světa na zkušenou. Cestou se k němu připojilo několik zvířecích kamarádů – kocour, husa, koza a ježek – a putovali tak dlouho, až v černém lese potkali tlupu loupežníků. Vajíčko se tak konečně dočkalo pořádného dobrodružství! Známý příběh již dříve zpracovali například František Hrubín či Božena Němcová, pro Divadlo loutek ho nyní upravila dramaturgyně Daniela Jirmanová.

Děti budou moct vajíčko na jeho cestě doprovázet, zpívat si s ním a poradit mu, kdyby si náhodou s něčím on a jeho kamarádi nevěděli rady. Písničky k inscenaci složil hudebník Tomáš Rossi. Diváci se mohou těšit třeba na Song kvočen, Vandrovní song nebo Loupežnický song. Režie se ujal umělecký šéf divadla Václav Klemens a autorem výpravy je Michal Hejmovský. V představení hrají Aneta Červená, Božena Homolková, Lenka Pavlíčková, Robin Ferro a Richard Liberda.

Po páteční premiéře budou mít diváci možnost zhlédnout novou inscenaci do konce sezóny ještě dvakrát a to v neděli 11. a 18. června vždy v 10 hodin dopoledne.

 

Daniela Jirmanová
JAK ŠLO VEJCE NA VANDR

Režie: Václav Klemens
Výprava: Michal Hejmovský
Hudba: Tomáš Rossi
Hrají: Aneta Červená, Božena Homolková, Lenka Pavlíčková, Robin Ferro a Richard Liberda

Divadlo loutek Ostrava

Autor článku: Klára Šebestová

Na jeviště Divadla loutek se zakutálelo vandrující vejce

Inscenace

19.10.2017

Mladoboleslavské divadlo uvede inscenaci Deburau

První premiérou nové divadelní sezony v městském divadle v Mladé Boleslavi bude inscenace Deburau. Autory původního scénáře jsou dramaturgyně Lenka Smrčková a režisér Pavel Khek. Inscenace Deburau je volně inspirována životním příběhem nejslavnějšího mima s českými kořeny.

19.10.2017

Britská inspirace českého Saturnina ožije na Kampě

Dokonalá pitomost – tak se jmenuje hra britských autorů Davida a Roberta Goodalových ověnčená Cenou Laurence Oliviera za nejlepší komedii roku, kterou v neděli 22. října uvede poprvé na českých jevištích Divadlo NaHraně na pražské Kampě. Novinka oživuje populární dvojici charismatického gentlemana Bertieho Woostera a jeho vychytralého, sarkastického sluhy Jeevese, které přivedl na svět známý britský humorista Sir P. G. Wodehouse.

18.10.2017

Královéhradecké Divadl Drak uvede premiéru autorské inscenace Marie Novákové a Radka Berana Medová královna

21. dubna 2017 od 18 hodin bude mít v Divadle Drak premiéru inscenace Marie Novákové a Radka Berana Medová královna. Autorská inscenace pro diváky od 3 let vypráví příběh holčičky, kterou dědeček pošle do úlu pro med. Holčička se na své dobrodružné cestě za sladkým pokladem setkává s řadou překážek, učí se pokoře a trpělivosti a dozvídá se, jak se včely rodí, čím se živí, co mají na práci, jak spolu mluví a jak vzniká med.