26.06.2016 21:48

Novým uměleckým šéfem mladoboleslavského divadla bude Petr Mikeska

Novým uměleckým šéfem mladoboleslavského divadla bude režisér, herec a dramaturg Petr Mikeska. Dosavadní šéf Pavel Khek odchází do Městských divadel pražských jako kmenový režisér. Khek svou pozici opouští po čtyřech letech, v Městském divadle Mladá Boleslav (MDMB) ale bude dál působit, například v září nazkouší se souborem tragédii Král Lear. Na webových stránkách města o tom informoval mluvčí mladoboleslavské radnice Pavel Šubrt.

„Po 17 inscenacích se chci vydat někam dál, ale rozhodně to neznamená přerušení mé vazby na MDMB. Je to jisté omezení, ale odchodem bych to nenazýval,“ uvedl Khek.

Mladoboleslavské divadlo ročně uvádí na 340 představení, získalo i řadu ocenění od diváků i kritiků. „Jsou to dvě Thálie ze tří, které mladoboleslavské divadlo obdrželo, za nimiž je režisérská práce Pavla Kheka. Pod jeho uměleckým vedením se divadlo zařadilo mezi nejlepší v republice a návštěvnost vzrostla až na 95 procent kapacity divadla,“ uvedl náměstek mladoboleslavského primátora Daniel Marek.

Umělecké vedení souboru bude tvořit kromě Mikesky dramaturgyně Lenka Smrčková a jeho členem zůstane i Khek, který se bude podílet i na spoluvytváření dramaturgického plánu divadla. Ředitelkou divadla je Janeta Benešová.

Autor článku: ČTK: sbe, kš

Novým uměleckým šéfem mladoboleslavského divadla bude Petr Mikeska