16.08.2017 15:24

Ostrava hledá nového ředitele pro Komorní scénu Aréna

Město Ostrava vyhlašuje výběrové řízení na místo ředitele Komorní scény Aréna, která je jedním z nejúspěšnějších ostravských divadel. Současná ředitelka Renáta Huserová odchází do důchodu. Novinářům to dnes řekl ostravský primátor Tomáš Macura (ANO). Divadlo je příspěvkovou organizací města.

Zájemci musí své přihlášky podat do 20. října, do funkce by měl vítěz výběrového řízení nastoupí 2. ledna 2018. Uchazeč o místo ředitele Arény musí mít vysokoškolské vzdělání, minimálně pětiletou praxi v řídící funkci a také znát problematiku řízení příspěvkové organizace.

„Po všech zájemcích také chceme, aby předložili koncepci dalšího rozvoje divadla,“ řekl primátor. Kompletní zadávací podmínky získají zájemci na magistrátu.

Komorní scéna Aréna vznikla v roce 1994 na základech dřívějšího Divadla hudby. Letos divadlo potřetí za poslední čtyři roky získalo v Cenách divadelní kritiky (dříve Ceny Alfréda Radoka) ocenění Divadlo roku. Huserová Komorní scénu Aréna vede od roku 1994.

Autor článku: ČTK: vpl, kš

Ostrava hledá nového ředitele pro Komorní scénu Aréna

Zprávy

23.02.2018

Návštěvnost Horáckého divadla Jihlava se loni meziročně opět zvýšila

Návštěvnost Horáckého divadla Jihlava se loni meziročně opět zvýšila. V hledišti usedlo přes 67.000 diváků. Je to asi o 2000 víc než v roce 2016 a takřka o 10.000 víc než v roce 2105. Divadelních premiér bylo loni devět, sedm činoher, pohádka a pohybové dokudrama. Soubor tvořený 20 herci ve stálém angažmá loni odehrál 11 představení mimo svou domovskou scénu, z toho dvakrát na Slovensku.

23.02.2018

Hudební skladatel a muzikolog Miloš Štědroň uvede sérii přednášek v Divadle Bolka Polívky

Skladatel, muzikolog, profesor Masarykovy univerzity a popularizátor hudební historie Miloš Štědroň patří k nejvýraznějším osobnostem českého hudebního života současnosti. Autor známých melodií z Balady pro banditu a hudby k dalším divadelním představením odhalí zájemcům v cyklu svých přednášek v Divadle Bolka Polívky zajímavosti o vzniku žánrů opery a muzikálu, zavzpomíná na tvorbu v divadle Husa na provázku a seznámí je s novodobými pojetími klasických oper.

23.02.2018

Vyšla publikace Dějiny Akademie múzických umění v Praze

Historická monografie se zaměřuje na organizaci studia a studijní systém a popisuje mocenské a institucionální mechanismy ovlivňující školu v jednotlivých etapách její existence od jejího založení Benešovými dekrety v roce 1946 až po počátek 90. let. Prostřednictvím vzpomínek pamětníků se současně snaží zachytit i subtilní rovinu bytí na škole a možností studia a tvorby.