16.08.2017 15:24

Ostrava hledá nového ředitele pro Komorní scénu Aréna

Město Ostrava vyhlašuje výběrové řízení na místo ředitele Komorní scény Aréna, která je jedním z nejúspěšnějších ostravských divadel. Současná ředitelka Renáta Huserová odchází do důchodu. Novinářům to dnes řekl ostravský primátor Tomáš Macura (ANO). Divadlo je příspěvkovou organizací města.

Zájemci musí své přihlášky podat do 20. října, do funkce by měl vítěz výběrového řízení nastoupí 2. ledna 2018. Uchazeč o místo ředitele Arény musí mít vysokoškolské vzdělání, minimálně pětiletou praxi v řídící funkci a také znát problematiku řízení příspěvkové organizace.

„Po všech zájemcích také chceme, aby předložili koncepci dalšího rozvoje divadla,“ řekl primátor. Kompletní zadávací podmínky získají zájemci na magistrátu.

Komorní scéna Aréna vznikla v roce 1994 na základech dřívějšího Divadla hudby. Letos divadlo potřetí za poslední čtyři roky získalo v Cenách divadelní kritiky (dříve Ceny Alfréda Radoka) ocenění Divadlo roku. Huserová Komorní scénu Aréna vede od roku 1994.

Autor článku: ČTK: vpl, kš

Ostrava hledá nového ředitele pro Komorní scénu Aréna

Zprávy

18.10.2017

Ve věku 92 let zemřela dnes herečka Viola Zinková

Ve věku 92 let zemřela dnes ráno herečka Viola Zinková, bývalá manželka divadelního režiséra Jana Grossmana (1925-1993). ČTK to oznámil její přítel Jan Šmíd. Zesnulá působila v někdejším Divadle E. F. Buriana a často spolupracovala s rozhlasem.

18.10.2017

Pražské Quadriennale 2019 se po 12 letech vrátí na Výstaviště

Čtrnáctý ročník Pražského Quadriennale scénografie a divadelního prostoru se odehraje od 6. do 16. června 2019 v areálu pražského Výstaviště, kam se vrátí po 12 letech. Již první ročník PQ v roce 1967 proběhl na tomto místě v dnes již neexistujícím Bruselském pavilonu. PQ, které dlouhodobě mapuje a představuje nejnovější trendy scénografie i architektonické práce s divadelním prostorem, nabídne v roce 2019 tři soutěžní kategorie: Výstavu zemí a regionů, Výstavu divadelní architektury a prostoru a Studentskou výstavu.

17.10.2017

Divadlo Na Jezerce pokřtilo knihu a oslavilo tak 15. divadelní narozeniny

Patnáctiletá historie Divadelní společnosti Jana Hrušínského se vešla na 240 stran reprezentativní publikace, kterou pro své diváky připravili Jan Hrušínský a grafička Barbora Hrušínská jako narozeninový dárek. Slavnostní křest se uskutečnil v Divadle Na Jezerce v úterý 17. října. Výpravnou divadelní knihu pokřtili stálí spolupracovníci a podporovatelé Jezerky, profesor Martin Hilský, herec Jaroslav Dušek a režisér Jan Hřebejk.